• lt
 • en
 • „Talent Camp 2016“ stovykloje – Ispanijos krepšinio akcentai

  Šių metų birželio 24 – 30 dienomis Kaune įvyks jau penktoji „Talent Camp“ krepšinio stovyklos. Organizatoriai patobulinti savo įgūdžius pakvietė 2000 – 2001 m. ir 2002 – 2004 m. gimimo vaikinus, o trenerių štabą papildys rudenį Lietuvoje viešėjęs Madrido Politechnikos universiteto krepšinio specialybės dėstytojas bei CB „Estudiantes“ krepšinio treneris – Jorge Lorenzo Calvo.

  Oranžinio kamuolio specialistas maloniai sutiko prisijungti prie „Talent Camp 2016“ stovyklos trenerių ir pasidalinti savo žiniomis ir patirtimi su jaunaisiais krepšininkais.

  J. L. Calvo pasakojo, jog kadaise pats žaidė krepšinį, tačiau neilgai. Koją ėmė kištis žemas ūgis ir didžioji krepšininko karjera baigėsi sulaukus šešiolikos metų. Komandos treneris tuomet pasiūlė asistento vietą, o tai ir buvo J. L. Calvo, kaip trenerio, karjeros pradžia.

  – Kokie pagrindiniai skirtumai tarp Ispanijos ir Lietuvos jaunimo krepšinio?

  – Nebuvau čia taip ilgai, kad pastebėčiau labai daug skirtumų, tačiau per tą laiką, praleistą Lietuvoje, pamačiau, jog Lietuvoje krepšinio pagrindas yra perdavimai, metimai ir deriniai. Ispanijoje daugiau akcentuojama gynyba, greitas puolimas iš žaidimas „vienas prieš vieną“. Tokius pagrindinius skirtumus pastebėjau, bet tikrai negaliu pasakyti, kad taip ir yra, nes Lietuvoje buvau pakankamai trumpai.

  – Kiek laiko užima individualus krepšininko rengimas ir kada tai dažniausiai vyksta? Ar populiaru Ispanijoje dirbti individualiai vasaros metu?

  – Ispanijoje tik stipriausi klubai ar komandos organizuoja individualias treniruotes perspektyviausiems savo žaidėjams. Treniruotės trunka apie 45 minutes ir vyksta du arba tris kartus per savaitę dažniausiai anksti ryte 7:00 – 8:00 val. prieš pamokas arba 14:00 – 15:00 jau po pamokų. Man pačiam labiau patinka individualiai dirbti ryte, bet čia jau kiekvieno pasirinkimas. Kalbant apie vasarą, taip, dalis žaidėjų dirba individualiai, tobulina tam tikrus įgūdžius. Aišku, perspektyviausi savo amžiaus krepšininkai žaidžia tarptautiniuose turnyruose ir tobulėja jau su nacionalinėmis rinktinėmis.

  – Ką labiausiai norėsite perteikti „Talent Camp 2016“ dalyviams iš Ispanijos krepšinio?

  – Ispanijos krepšinio esmė – gynyba vienas prieš vieną ir greitas puolimas. Tai stengsiuosi ir akcentuoti stovyklos metu.

  – Gal galite išduoti receptą, kaip tapti Gasoliu, Rubio ar Fernandez?

  – Sudėtinga pasakyti… Bet manau šiam receptui reikia labai daug ingridientų – gerų genų, sunkaus darbo, galimybių, treniruočių ir varžybų kokybės ir kiekybės, intelekto, kantrybės, ambicijų ir aistros!

  Šiais metais „Talent Camp 2016“ krepšinio stovykloje kartu su jaunaisiais talentais dirbs ne tik specialistas iš Ispanijos Jorge Lorenzo Calvo, bet ir Panevėžio „Lietkabelio“ vyr. treneris Kazys Maksvytis, NKL čempionų Mariampolės „Sūduva – Mantinga“ strategas Marius Kiltinavičius ir kiti.