• lt
 • en
 • S.Štombergas: mano laikais tokių krepšinio stovyklų nebūdavo (VIDEO, FOTO)

  Legendinis Lietuvos krepšininkas Saulius Štombergas 2013 metais tapo Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiuoju treneriu, kuriuo dirbo iki šių metų balandžio. Tačiau ir dabar vienas geriausių Europos snaiperių neturi laiko kada ilsėtis. S.Štombergas vadovauja Lietuvos aštuoniolikmečių (U18) vaikinų krepšinio rinktinei, kuri liepos pabaigoje dalyvaus Europos jaunių čempionate Turkijoje.

  „Problemų yra visur, tiek jaunimo krepšinyje, tiek suaugusiųjų krepšinyje, – šypsodamasis apie problemas kalba S.Štombergas. – Kai laimi, tai problemų nebūna, todėl šią vasarą su Lietuvos aštuoniolikmečių rinktine stengsimės laimėti kuo daugiau, kad problemų nekiltų“.

  S.Štombergas intensyviai dirbdamas su Lietuvos jaunių rinktine rado laiko apsilankyti „adidas Talent Camp“ vaikinų krepšinio stovykloje. Lietuvos sporto universitete (LSU) sportuoja daugiau nei 40 perspektyviausių jaunųjų Moksleivių krepšinio lygos žaidėjų.

  stomb2„Šįkart tai buvo specifinės treniruotės. Tobulinome perdavimą, norėjome, kad jis būtų atliktas kokybiškai ir laiku. Tokiame amžiuje vaikams svarbu suprasti, kada jį reikia atlikti. Reikia suprasti tuos dalykus“, – pasakojo S.Štombergas.

  „Manau, kad tokios stovyklos labai naudingos. Iš kiekvieno trenerio vaikinai gauna vis naujos informacijos. Tiesa, viskas priklauso nuo jų pačių, ar krepšininkai sugebės pasinaudoti gaunama medžiaga ar ne. Stovyklose būna daug trenerių ir specialistų, kurie pasidalina savo žiniomis. Jeigu jaunimas pasirinks krepšininkų profesijas, tai tokiose vietoje sužinos labai daug vertingų naujienų“.

  Būdamas krepšininkas S.Štombergas atstovavo Kauno „Žalgirio“, Kauno „Atleto“, Šanchajaus „Vostok“ (Kinija), Bolonijos „Kinder“ (Italija), Vitorijos „TAU Ceramika“ (Ispanija), Stambulo „Efes Pilsen“ (Turkija), Kazanės „Uniks“ (Rusija), Stambulo „Ulker“ (Turkija) ir Palangos „Naglio“ komandoms.

  Per savo septyniolikos metų trukusią karjerą 40-etis puolėjas keturis kartus tapo Lietuvos čempionu, Eurolygos čempionu ir vicečempionu, laimėjos Turkijos čempionatą ir taurę, iškovojo FIBA Europos iššūkio taurę, tapo Rusijos vicečempionu.

  „Kaip buvau jaunas, tai tokių stovyklų tikrai nebuvo, – prisimena buvęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kapitonas. – Stovyklas organizuodavo krepšinio mokyklos, tačiau jos būdavo trumpalaikės. Šiais laikais vaikai tikrai turi daug pasirinkimų. „adidas Talent Camp“ krepšinio stovykla vyksta jau trečius metus ir leidžia jaunimui pasirinkti ne pasyvų, tačiau labai intensyvų poilsį. Jaunimas gali tobulinti įgūdžius, susipažinti su naujomis technologijomis. Tai vaikinams išeis į naudą“.

  S.Štombergas nuo 1995 metų žaidė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje, su kuria tapo Europos čempionu, Europos vicečempionu, du kartus iškovojo Olimpinių žaidynių bronzos medalius.

  „Vasara pats geriausias metas jauniems krepšininkams dirbti, – pabrėžia vienas geriausių visų laikų Lietuvos puolėjų. – Jaunas žaidėjas turi kuo mažiau ilsėtis, prižiūrėti save, rūpintis savimi. Kiekvienas asmeniškai geriausiai žino, ko jam trūksta. Krepšinis sudėtinga sporto šaka, ne vien susidedanti iš tavo asmeninių galimybių ir ambicijų, tai yra komandinis žaidimas. Reikia sezono metu pastebėti ir žinoti savo blogąsias savybes ir tai vasarą ištaisyti“.

  S.Štombergo treniruotės NUOTRAUKAS galite rasti čia…

  Baigęs profesionalaus krepšininko karjerą S.Štombergas 2011 metais tapo Kauno „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ trenerio asistentu, vėliau tokias pačias pareigas užėmė pagrindinėje Kauno „Žalgirio“ komandoje.

  Prieš metus S.Štombergas su Lietuvos aštuoniolikmečių rinktine dalyvavo Europos čempionate ir užėmė penktąją vietą.