Group A | Group B | ||
A1 | Tornado KM – “Sostena” (LTU) | B1 | Kauno KM “Aisčiai” (LTU) |
A2 | Krvavec (SLO) | B2 | Ogre BS (LAT) |
A3 | DBV Charlottenburg (GER) | B3 | Odessa, SDYSHOR im. Litvaka (UKR) |
A4 | Khimik Yuzhne (UKR) | B4 | Siedlecki KK (POL) |
A5 | Sokol Sršni Písek (CZE) | B5 | TJ Sokol Pražsky (CZE) |
December 28th, Thursday
All games @Lithuanian Sports university (LSU) gym Sporto str. 6, Kaunas
Games with Kauno KM “Aisčiai” team will be played @Kauno KM “Aisčiai” gym, Miško str. 1a
Time | Team | Result | Team |
09:00 | Odessa, SDYSHOR im. Litvaka (UKR) | 67:58 | Siedlecki KK (POL) |
10:15 | Krvavec (SLO) | 57:39 | Tornado KM – “Sostena” (LTU) |
11:30 | Khimik Yuzhne (UKR) | 56:66 | DBV Charlottenburg (GER) |
12:45 | TJ Sokol Pražsky (CZE) | 67:62 | Odessa, SDYSHOR im. Litvaka (UKR) |
14:00 | Siedlecki KK (POL) | 37:75 | Ogre BS (LAT) |
15:15 | DBV Charlottenburg (GER) | 59:67 | Sokol Sršni Písek (CZE) |
16:30 | Krvavec (SLO) | 80:58 | Khimik Yuzhne (UKR) |
17:45 | Tornado KM – “Sostena” (LTU) | 57:77 | Sokol Sršni Písek (CZE) |
09:30 | Kauno KM “Aisčiai” (LTU) | 65:41 | TJ Sokol Pražsky (CZE) |
17:45 | Kauno KM “Aisčiai” (LTU) | 71:60 | Ogre BS (LAT) |
December 29th, Friday
Games @Lithuanian Sports university (LSU) gym Sporto str. 6, Kaunas
First game with Kauno KM “Aisčiai” team will be played @Kauno KM “Aisčiai” gym, Miško str. 1a
Time | Team | Result | Team |
10:45 | Kauno KM “Aisčiai” (LTU) | 83:60 | Odessa, SDYSHOR im. Litvaka (UKR) |
09:00 | Siedlecki KK (POL) | 40:66 | TJ Sokol Pražsky (CZE) |
10:15 | Sokol Sršni Písek (CZE) | 74:55 | Khimik Yuzhne (UKR) |
11:30 | Krvavec (SLO) | 68:65 | DBV Charlottenburg (GER) |
12:45 | TJ Sokol Pražsky (CZE) | 50:76 | Ogre BS (LAT) |
14:00 | Tornado KM – “Sostena” (LTU) | 61:49 | Khimik Yuzhne (UKR) |
15:00 | Three point shoot contest | ||
15:30 | Krvavec (SLO) | 69:62 | Sokol Sršni Písek (CZE) |
16:45 | Ogre BS (LAT) | 61:60 | Odessa, SDYSHOR im. Litvaka (UKR) |
18:00 | Kauno KM “Aisčiai” (LTU) | 70:30 | Siedlecki KK (POL) |
19:15 | DBV Charlottenburg (GER) | 81:64 | Tornado KM – “Sostena” (LTU) |
December 30th, Saturday
Games @Lithuanian Sports university (LSU) gym Sporto str. 6, Kaunas
Time | Team | Result | Team | |
09:00 | For 9th | Khimik Yuzhne (UKR) | 72:27 | Siedlecki KK (POL) |
10:15 | for 7th | Odessa, SDYSHOR im. Litvaka (UKR) | 64:60 | Tornado KM – “Sostena” (LTU) |
11:30 | For 5th | TJ Sokol Pražsky (CZE) | 52:73 | DBV Charlottenburg (GER) |
12:45 | For 3rd | Sokol Sršni Písek (CZE) | 84:58 | Ogre BS (LAT) |
14:00 | For 1st | Krvavec (SLO) | 42:53 | Kauno KM “Aisčiai” (LTU) |
15:00 | Awarding ceremony |