Team | Team | ||
A1 | Tornado KM , Kaunas (LTU) | B1 | Vilniaus KM (LTU) |
A2 | DBV Charlottenburg (GER) | B2 | Horsens IC (DEN) |
A3 | Tukuma SS (LAT) | B3 | Tornado KM II (LTU) |
Team | Team | ||
C1 | KM “Perkūnas”, Kaunas (LTU) | D1 | Marijampolės ŽSM (LTU) |
C2 | Salaspils SS (LAT) | D2 | Baltic Stars BC (GBR) |
C3 | BK NH Ostrava | D3 | Jonavos KKCS (LTU) |
September 27th, Friday
Time | Team | Result | Team | Gym |
09:00 | Tornado KM , Kaunas (LTU) | 56:30 | DBV Charlottenburg (GER) | |
10:15 | Marijampolės ŽSM (LTU) | 39:49 | Baltic Stars BC (GBR) | |
11:30 | Vilniaus KM (LTU) | 59:23 | Horsens IC (DEN) | |
12:45 | Tornado KM , Kaunas (LTU) | 50:26 | Tukuma SS (LAT) | |
14:00 | Marijampolės ŽSM (LTU) | 65:39 | Jonavos KKCS (LTU) | |
15:15 | Vilniaus KM (LTU) | 73:32 | Tornado KM II (LTU) | |
16:30 | DBV Charlottenburg (GER) | 34:54 | Tukuma SS (LAT) | |
17:45 | Baltic Stars BC (GBR) | 46:48 | Jonavos KKCS (LTU) | |
19:00 | Horsens IC (DEN) | 39:36 | Tornado KM II (LTU) | |
20:15 | Salaspils SS (LAT) | 29:66 | BK NH Ostrava (CZE) | |
12:00 | KM “Perkūnas”, Kaunas (LTU) | 80:49 | Salaspils SS (LAT) | Sports school “Startas” |
16:15 | KM “Perkūnas”, Kaunas (LTU) | 63:46 | BH NH Ostrava (CZE) | “Saulės” gymnasium |
Sports chool “Startas” @Miško str.3, Kaunas
“Saulės” gymnasium @ Savanorių pr. 46, Kaunas
September 28th, Saturday
All games @Startas sports school gym (Miško str.3, Kaunas)
Time | Team | Result | Team | |
09:30 | (A3) DBV Charlottenburg (GER) | 54:35 | (B3) Tornado KM II (LTU) | Ringaudai gym Gėlių str. 2, Ringaudai |
10:45 | (C3) Salaspils SS (LAT) | 39:45 | (D3) Jonavos KKCS (LTU) | |
09:00 | (A1) Tornado KM , Kaunas (LTU) | 45:23 | (B2) Horsens IC (DEN) E1 | Tornado gym Smalininkų str. 18, Kaunas |
10:15 | (C1) KM “Perkūnas”, Kaunas (LTU) | 78:47 | (D2) Baltic Stars BC (GBR) E2 | |
11:30 | (B1) Vilniaus KM (LTU) | 69:44 | (A2) Tukuma SS (LAT) E3 | |
12:45 | (D1) Marijampolės ŽSM (LTU) | 63:48 | (C2) BK NH Ostrava (CZE) E4 | |
13:45 | Three-point shoot contest | |||
14:15 | (A3) DBV Charlottenburg (GER) | 29:63 | (C3) Salaspils SS (LAT) | |
15:30 | (B3) Tornado KM II (LTU) | 33:50 | (D3) Jonavos KKCS (LTU) | |
16:45 | Semifinal Tornado KM , Kaunas (LTU) |
27:44 | Winner E1 – E2 KM “Perkūnas”, Kaunas (LTU) |
|
18:00 | Semifinal Vilniaus KM (LTU) |
62:58 | Winner E3 – E4 Marijampolės ŽSM (LTU) |
|
19:15 | For 5 – 8 places Horsens IC (DEN) |
36:60 | Looser E1 – E2 Baltic Stars BC (GBR) |
|
20:30 | For 5 – 8 places Tukuma SS (LAT) |
60:58 | Looser E3 – E4 BK NH Ostrava (CZE) |
Ringaudai gym @Gėlių str. 2, Ringaudai
September 30th, Sunday
Time | Team | Result | Team | |
09:30 | (B3) Tornado KM II (LTU) | 43:52 | (C3) Salaspils SS (LAT) | Ringaudai gym |
09:00 | (A3) DBV Charlottenburg (GER) | 45:61 | (D3) Jonavos KKCS (LTU) | Tornado gym Smalininkų str. 18, Kaunas |
10:15 | For 7th place Horsens IC (DEN) | 28:65 | BK NH Ostrava (CZE) | |
11:30 | For 5th place Baltic Stars BC (GBR) | 66:63 | Tukuma SS (LAT) | |
12:45 | For 3th place Tornado KM , Kaunas (LTU) |
58:65 | Marijampolės ŽSM (LTU) | |
14:00 | Final game KM “Perkūnas”, Kaunas (LTU) |
66:60 | Vilniaus KM (LTU) | |
15:30 | Awarding ceremony |
Ringaudai gym @Gėlių str. 2, Ringaudai
0