• lt
 • en
 • Tarptautiniame krepšinio turnyre „Kaunas cup 2022“ 20 komandų iš keturių Europos valstybių

  Rugsėjo 16 – 18 dienomis Kaune įvyko jau aštuntasis tarptautinis vaikų krepšinio turnyras Kaunas Cup 2022. Džiugu, kad pasibaigus pandemijai šiemet į sporto sales galėjo sugužėti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio krepšininkai. Trijose amžiaus grupėse varžėsi ekipos iš Latvijos, Švedijos, Lenkijos ir Lietuvos.

  2011 m. amžiaus grupėje vieno taško skirtumu finalą laimėjo BS Bertanu krepšininkai
  kaunasC2022-1Jauniausiųjų amžiaus grupėje dalyvavo aštuonios komandos: UKS Nenufar, Elk (Lenkija), BS Bertanu, Valmiera (Latvija), PGE AK Mlode Zubry, Bialystok (Lenkija), Sostinės KM (Lietuva), KA „Žalgiris“ (Lietuva), KA „Snaiperis“ (Lietuva), V. Knašiaus KM (Lietuva) ir aikštelės šeimininkai „Tornado“ KM. Sužaidus pogrupių rungtynes, į atkrintamąsias toliau kovoti dėl medalių išėjo keturios stipriausios turnyro komandos – BS Bertanu, Valmiera, KA „Žalgiris“, V. Knašiaus KM ir Tornado KM. Nemažą staigmeną žiūrovams pateikė svečiai iš Latvijos – BS Bertanu krepšininkai. Užėmę antrąją vietą pogrupyje, pusfinalyje jie įveikė klaipėdiečius ir iškovojo kelialapį į finalą, kur susitiko su aikštelės šeimininkais. Čia užvirė kova verta tikro finalo vardo. Visas rungtynes pirmavę tornadukai tik paskutinėmis minutėmis prarado rungtynių kontrolę ir leido svečiams minimaliai išsiveržti į priekį. Pergalės išplėšti nebepadėjo nei trenerio paimtos minutės pertraukėlės ir teko braukti ašarą pralaimėjus finalą vos vieno taško skirtumu. Bronzinėje dvikovoje nesunkią pergalę iškovojo V. Knašiaus KM krepšininkai.
   taikliausią ranką pademonstravo PGE AK Mlode Zubry krepšininkas Wojciech Janusz, antrąją vietą laimėjo Sostinės KM metikas – Jokūbas Pocenka.
  Į Xiaomi simbolinį penketą treneriai išrinko Emilį Čioraitį (KA „Žalgiris“), Vilmantą Petraitį (V. Knašiaus KM), Gustą Staškų (Tornado KM), Kristians Martinsons ir Martins Vitins (BS Bertanu).
   
  kaunasC2022-4       kaunasC2022-5       kaunasC2022-3
     
   
   
   
  kaunasC2022-2
   

  Tornado KM – „Xiaomi“ apgynė savo mokyklos vardą

  kaunasC2022-62008 m. grupėje dėl medalių varžėsi šešios ekipos – Fryshuset, Stockholm (Švedija), Bertanu BS, Valmiera (Latvija), PGA AK Mlode Zubry, Bialystok (Lenkija) ir lietuvaičiai – Plungės SRC, KA „Žalgiris“ ir Tornado KM – „Xiaomi“. Šioje grupėje komandos žaidė rato sistema ir daugiausiai turnyrinių taškų surinkusios ekipos pasipuošė medaliais. Trečiąją vietą užėmė žemaičiai – Plungės SRC krepšininkai, kurie surinko vienodai taškų su jaunaisiais žalgiriečiais. Abi komandos patyrė po 2 pralaimėjimus, ir, kadangi Plungės sportininkai nusileido kauniečiams, pastarieji pasipuošė sidabro medaliais. Ant aukščiausios nugalėtojų pakylos lipo Aivaro Grigaliūno treniruojama Tornado KM – „Xiaomi“ ekipa, turnyro metu nepajutusi pralaimėjimo kartėlio.
  Snaiperio konkurse geriausią rezultatą pademonstravo žalgirietis Povilas Savonis, Kimas Ulanovas iš Tornado KM liko antras.
  Į Xiaomi simbolinį penketą išrinkti Rolands Rozitis (Valmiera), Liam Appleton (Fryshuset), Gabrielius Pečiulis (Plungės SRC), Faustas Ivanovas (Žalgirio KA) ir Kimas Ulanovas (Tornado KM – „Xiaomi“)
  kaunasC2022-7       kaunasC2022-8

  Kauno KM „Perkūnas“ triumfavo 2006 m. grupėje

  Vyriausiųjų krepšininkų grupėje taip pat rato sistema varžėsi šešios ekipos – Fryshuset, Stockholm (Švedija), PGA AK Mlode Zubry, Bialystok (Lenkija) ir keturios Lietuvių komandos – KM Perkūnas, Alytaus SRC, KA „Žalgiris“ ir Tornado KM – „Metga“. Bronzos medaliais pasipuošė svečiai iš Švedijos. Jie nusileido tik turnyro čempionams ir vicečempionams. Dvi stipriausios grupės ekipos Tornado KM – „Metga“ bei KM „Perkūnas“ surinko po vienodą taškų skaičių. Tornadukai nusileido perkūniukams, o pastarieji patyrė pralaimėjimą rungtynėse su Alytaus SRC ekipa. Vis tik tarpusavio rungtynių santykis antrąją vietą lėmė Tornado KM – „Metga“ krepšininkams, o čempionų titulu džiaugėsi KM „Perkūnas“ sportininkai.
  Tritaškių konkurse geriausiai pasirodė Nedas Vydmantas iš „Žalgirio“ KA, o antrojoje vietoje Artem Sanin iš Tornado KM – „Metga“.
  kaunasC2022-9       kaunasC2022-10

  kaunasC2022-11

   
  „Džiaugiamės, kad pagaliau turnyras vėl pilnai įsivažiavo ir krepšinio sales užplūdo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio krepšininkai, – sakė mokyklos direktorius Dainius Čiuprinskas. – Nors Kaunas Cup turnyras, rudenį vyksta tik aštuntąjį kartą, jo ištakos dar senesnės. Šiemet kartu su Latvijos komanda atvyko treneris, kuris kadaise pats kaip krepšininkas dalyvavo Kaunas Cup turnyre, tik tuomet jis vykdavo pavasarį. Turnyras buvo puiki proga komandoms pasiruošti artėjančiam oficialiam krepšinio sezonui, treneriams pasisemti naujos patirties ir užmegzti naujų ryšių, vaikams susipažinti su kitų šalių krepšinio subtilybėmis. Ypatingai norime padėkoti tėveliams už pagalbą turnyro metu, vaikams, kurie negailėdami savo laiko ir jėgų padėjo filmuoti rungtynes ir transliuoti jas viešai, fotoreporteriams, kurie įamžino turnyro akimirkas, na ir žinoma mokyklos rėmėjams už įsteigtas dovanas, Kauno miesto savivaldybės „Iniciatyvos Kaunui“, kuri dalinai finansavo šį turnyrą ir, žinoma, visam „Tornado“ KM kolektyvui už pagalbą turnyro metu. Dėka mūsų visų, sulaukiame vis daugiau teigiamų atsiliepimų ir, tikime, kad su kiekvienais metais turnyras vis augs, o vardas skambės dar garsiau ir pritrauks į Kauną dar daugiau krepšinio komandų iš visos Europos“.
   
   
   
  Fotogalerijos: 
   
  Rungtynių video įrašai