• lt
 • en
 • Tarptautiniame krepšinio turnyre „beactive Kaunas cup 2019“ kovojo net 10 Europos šalių atstovai

  Rugsėjo 27 – 29 dienomis Kaune įvyko jau šeštasis tarptautinis vaikų krepšinio turnyras #beactive Kaunas Cup 2019. Viename didžiausių krepšinio turnyrų Lietuvoje, trijose amžiaus grupėse varžėsi 26 komandos ir net 10 Europos šalių. Tradiciniu tapusiame turnyre šiemet dėl čempionų titulų kovojo Lietuvos išeivių vaikų pagrindu sudaryta Baltic Stars BC ekipa iš Londono, kuri galėjo ne tik pažaisti krepšinį, bet ir susitikti su artimaisiais, likusiais Lietuvoje, Rusijos ir Baltarusijos čempionai bei prizininkai Maskvos Tsmoki, Minsko Tsmoki ir Grodno BK, Latvijos čempionatų prizininkai Adaži BK, taip pats Tukuma SS, Salaspils SS, Ogre BS, Čekijos čempionai BK NH Ostrava, Berlyno U12 vicečempionai DBV Charlottenburg iš Vokietijos, taip pat danai Horsens IC ir  švedai Akersberga Basket. Užsieniečiai labai žavisi Lietuvos krepšinio mokykla ir džiaugiasi turėdami galimybę sudalyvauti tokiame krepšinio turnyre.

  2007 Perkunas - VKM-59Jauniausiųjų – 2007 m. g. berniukų amžiaus grupėje varžėsi 12 komandų, suskirstytų į keturis pogrupius po tris. Sužaidus grupės rungtynes, po dvi stipriausias ekipas tęsė kovas dėl medalių atkrintamosiose, o silpniausios liko žaisti tarpusavyje rato sistema. Ketvirtfinalyje visos keturios lietuvių komandos – Marijampolės ŽSM, Vilniaus KM, KM „Perkūnas“ bei Tornado KM įveikė savo varžovus iš užsienio ir keliavo į pusfinalį toliau kautis dėl medalių. Pirmajame pusfinalyje susitiko amžini principiniai varžovai Tornado KM ir Kauno KM „Perkūnas“. Pastarieji  buvo stipresni ir išsikovojo vietą finale. Antrojoje poroje, Vilniaus KM auklėtiniai po labai atkaklios kovos įveikė Marijampolės ŽSM krepšininkus. Paskutinę turnyro dieną, užsieniečiams išsiaiškinus žemesnes 2007 m. grupės vietas, aikštelėje užvirė tikras pragaras tarp lietuvaičių. Labai rimtai nusiteikę pasiimti bronzos medalius, tornadukai nuo pirmosios minutės kibo į atlapus marijampoliečiams ir pirmąjį kėlinį laimėjo rezultatu 21:9. Marijampolės ŽSM pasiduoti neketino ir ėmė mažinti savo atislikimą, kol galų gale jiems pavyko persverti rezultatą. Nuaidėjus finalinei sirenai, svečiai šventė pergalę rezultatu 65:58.  Dar didesnis „pragaras“ aikštelėje virė finalinėje dvikovoje tarp KM „Perkūnas“ ir Vilniaus KM. Pagrindinio rungtynių laiko išsiaiškinti kas taps čempionais nepakako, tad teko žaisti pratęsimą. Perkūniečiai pataikė porą lemiamų tritaškių metimų ir sostinės krepšininkams užkirto kelią užlipti ant aukščiausiojo nugalėtojų pakylos laiptelio. Turnyro nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo vaikus savo vizitu pradžiuginę broliai Darjuš ir Kšyštof Lavrinovičiai.

  Į Xiaomi simbolinį penketą treneriai išrinko M. Matulevičių (Baltic Stars BC, LTU),  D. Jasiukaitį (Tornado KM, LTU), G. Bubnį (Marijampolės ŽSM, LTU), G. Mažeikį (Vilniaus KM, LTU) ir D. Grunkį (KM „Perkūnas“, LTU).

  Trišakių konkurse trimfavo Baltic Stars BC krepšininkas M. Matulevičius, antrąją vietą iškovojo Salaspils SS snaiperis E. Zicitis, o trečiąją – Tornado KM – „Xiaomi“ tritaškininkas Ą. Steputis.

  2007 Perkunas - VKM-51 balticstarsMVP snaiperiai2007

  Galutinė 2007 m. gimimo vaikinų lentelė:  

  Komanda Užimta vieta
  KM „Perkūnas“ (Lietuva) I
  Vilniaus KM (Lietuva) II
  Marijampolės ŽSM (Lietuva) III
  Tornado KM (Lietuva) IV
  Baltic Stars BC (Didžioji Britanija) V
  Tukuma SS (Latvija) VI
  BK NH Ostrava (Čekija) VII
  Horsens IC (Danija) VIII
  Jonavos KKSC IX
  Salaspils SS (Latvija) X
  DBV Charlottenburg (Vokietija) XI
  Tornado KM – „Xiaomi“ (Lietuva) XII

   

  2005 bendra 2005 m. g. vaikinų amžiaus grupėje dalyvavo aštuonios komandos – penkios iš jų svečiai iš užsienio, trys – lietuvaičiai. Į du pogrupius po keturias ekipas suskirstytos komandos, sužaidusios rato sistema, išsiaiškino, kad į atkrintamąsias pateko visos trys lietuvių bei viena latvių komanda. Vis tik, latviukams kelionę į finalą nutraukė V. Knašiaus KM krepšininai,  o Tornado KM – „Alburnus“ pusfinalyje nusileido KM „Žalgiris“ krepšininkams. Mažajame finale tornadiečiai startavo labai užtikrintai ir po dviejų kėlinių jau turėjo susikrovę šešiolikos taškų pranašumą. Latviai Salaspils SS bandė mažinti skirtumą, tačiau nesėkmingai ir bronzinę pergalę šventė turnyro šeimininkai Tornado KM – „Alburnus“ krepšininkai. Auksinėje dvikovoje kova virė iki pat finalinės sirenos. Po dviejų kėlinių kelių taškų persvarą turėjo jaunųjų žalgiriečių komanda, bet trečiąjį kėlinį sėkmingiau sužaidę svečiai iš pajūrio deficitą sunaikino ir paskutinį ketvirtį pradėjo su dviejų tašku pliusu. Vis tik kauniečiai „Žalgirio“ KM krepšininkai aukso medalių atiduoti nusiteikę nebuvo ir sėkmingiau sužaidę paskutinę rungtynių atkarpą, šventė pergalę rezultatu 76:71.

  Xiaomi2005 Zalgiris - Klaipeda-46 simbolinio penketo žaidėjais buvo išrinkti A. Užpalis (KM „Žalgiris, LTU),  J. Žiburys (V. Knašiaus KM, LTU),  E. Baltrimavičius (Tornado KM – „Alburnus“, LTU), V. Pastors (Salaspils SS, LAT), O. Siphens (Celeritas – Donar, NYD).

  Tritaškių konkurse geriausiai pasirodė V. Knašiaus KM krepšininkas J. Žiburys, o antrąją vietą laimėjo Tornado KM – „Alburnus“ snaiperis J. Riškus.

  2005 Zalgiris - Klaipeda-41 vkkm Riskus

   

  Galutinė 2005 m. gimimo vaikinų lentelė:  

  Komanda Užimta vieta
  Kauno KM „Žalgiris“ (Lietuva) I
  Vklaipėdos V. Knašiaus KM  (Lietuva) II
  tornado KM – „Alburnus“ (Lietuva) III
  Salaspils SS (Lavija) IV
  Celeritas – Donar (Olandija) V
  Grodno BK (Baltarusija) VI
  minsko Tsmoki (Baltarusija) VII
  Ogre BS (Latvija) VIII

   

  IMGP7099Vyriausiųjų 2003 m. gimimo vaikinų grupėje varžėsi šešios komandos – po tris iš Lietuvos ir užsienio. Nugalėtojas šioje amžiaus grupėje buvo išaiškintas rato sistemos būdu. Vis tik lietuviškas riešutėlis svečiams buvo neįkandamas ir prizines vietas išsidalijo mūsų šalies atstovai. Čempionų titulą, nepatyrę nei vieno pralaimėjimo, iškovojo Vilniaus KM – „Hoover“ krepšininkai. Sidabro medalius, nusileidę tik čempionams, laimėjo KM „Žalgiris“ krepšininkai. Bronzos medaliais pasipuošė dvi nesėkmes patyrę, Tornado KM – „Sharp“ sportininkai. Ketvirtąją – šeštąją vietą pasidalijusios užsieniečių komandos iškovojo po vieną pergalę, tad jų vietos buvo išaiškintos susumavus įmestų ir praleistų taškų santykį.

  Xiaomi simbolinio penketo žaidėjais buvo išrinkti C. Chizhikov (Trinta BS, RUS), V. Briedis (Adaži BK, LAT), R. Mankus (Tornado KM – „Sharp“), R. Kabašinskas (KM „Žalgiris“, LTU) ir  V. Adomaitis (Vilniaus KM – „Hoover“, LTU).

  Tritaškių konkurse taikliausią ranką pademonstravo Tornado KM – „Sharp“ snaiperis B. Ališauskas, antrąją vietą užėmė Vilniaus KM – „Hoover“ krepšininkas K. Kupriaščenko.

  IMGP7069 71228251_2476498212426836_5059741748390002688_n adazi

   

  Galutinė 2003 m. gimimo vaikinų lentelė:  

  Komanda Užimta vieta
  Vilniaus KM – „Hoover“ (Lietuva) I
  KM „Žalgiris“ (Lietuva) II
  Tornado KM – „Sharp“ (Lietuva) III
  Adaži BK (Latvija) IV
  Maskvos Trinta (Rusija) V
  Åkersberga Basket (Švedija) VI

  „Džiaugiamės, kad turnyras praėjo puikiai! – kalbėjo „Tornado“ krepšinio mokyklos direktorius Dainius Čiuprinskas. –  Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, tai buvo puiki proga komandos pasiruošti artėjančiam oficialiam krepšinio sezonui, treneriams pasisemti naujos patirties ir užmegzti naujų ryšių, vaikams susipažinti su kitų šalių krepšinio subtilybėmis. Turnyras buvo dalinai finansuojamas iš Kauno miesto savivaldybės „Iniciatyvos Kaunui“ lėšų, tad esame dėkingi jiems bei   #beactive, taip pat  Xiaomi Lietuva už įsteigtas dovanas simbolinio penketo žaidėjams, tėveliams bei visam „Tornado“ KM kolektyvui už pagalbą turnyro metu. Dėka jūsų visų, sulaukėme dar daugiau teigiamų atsiliepimų ir, tikime, kad su kiekvienais metais turnyras vis augs, o vardas skambės dar garsiau ir pritrauks į Kauną dar daugiau krepšinio komandų iš visos Europos“.

  Rezultatai ir turnyrinės lentelės ⇒ Kaunas Cup 2019 _General information