• lt
 • en
 • Tarptautiniam krepšinio turnyre „Kaunas Cup 2017“ lietuviai apgynė savo tvirtovę!

  Rugsėjo 29 – spalio 1 dienomis Kaune įvyko ketvirtasis tarptautinis vaikų krepšinio turnyras „Kaunas Cup 2017“. Trijose amžiaus grupėse šiemet varžėsi 22 komandos iš šešių šalių. Tradiciniu tapęs ir vienas didžiausių Lietuvoje tarptautinių turnyrų „Kaunas Cup“, kurį organizuoja „Tornado“ krepšinio mokykla, kasmet sulaukia vis didesnio užsieniečių susidomėjimo, tad ir šiemet net 11 komandų atvyko iš užsienio šalių. Varžybose dalyvavo Estijos čempionai – BC Tartu, Baltarusijos rinktinės pagrindu suformuota RGUOR ekipa, Skandinavijos Skania Cup čempionai SISU ir bronzos medalininkai Falcon Basket.

  Jauniausiųjų – 2005 m. gimimo berniukų amžiaus grupėje dėl nugalėtojų vardo varžėsi aštuonios komandos.  Pasivaržyti su aukščiausiame Lietuvos moksleivių krepšinio lygos divizione žaidžiančiomis Tornado KM – „Alburnus“, Vilniaus KM, Biržų SM, Kauno KM – „Aisčiai“ bei Tornado KM – „Sharp“ ekipomis  atvyko danai „Falcon Basket“, lenkai MKS Pruszkow ir estų čempionai BC Tartu. Vis tik lietuviškas riešutėlis užsieniečiams buvo per kietas ir kovoje dėl medalių dauguma krito jau po pogrupio rungtynių. Nepatyrę nei vieno pralaimėjo, aukso medaliais pasipuošė A. Visocko treniruojama Kauno KM „Aisčiai“ ekipa. Nugalėtojams vos vienu tašku nusileidę Š. Zablockio Tornado KM – „Alburnus“ krepšininkai liko antri, o trečiosios vietos apdovanojimas atiteko Ž. Kačinsko treniruojamiems  Biržų SM sportininkams.2005 - symbolic 5

  Į Xiaomi simbolinį penketą pateko užtikrintai komandą į pergales vedęs Liutauras Serkevičius (Kauno KM „Aisčiai“, LTU), puikiai sužaidę Jokūbas Riškus (Tornado KM – „Alburnus“, LTU), Nojus Petraitis (Biržų SM, LTU), Jonas Van Meuurs (Falcon Basket, DEN) ir Maciej Czemerys (MKS Pruszkow, POL).

   

  2005 nugaletojai

  snaiperiai 2005Falcon basket treneris Anders Stuhr Jørgensen džiaugėsi, jog kelionė į Lietuvą buvo tikrai puiki: „Tai buvo ne tik labai aukšto lygio turnyras su stipriomis komandomis, bet ir gyvenimo, maitinimo sąlygos buvo puikios. Organizatoriai iš ties gerai padirbėjo, tad kitąmet norėsis grįžti vėl ir pakovoti dėl aukštesnės vietos“

  Trišakių konkurse nepalaužiamas buvo Kauno KM „Aisčiai“ snaiperis Liutauras Serkevičius, o antroji vieta atiteko danui Emil Goodman iš Falcon Basket.

  Galutinė 2005 m. gimimo vaikinų lentelė:  

  Komanda Iškovota vieta
  Kauno KM „Aisčiai“ (Lietuva) I
  Tornado KM – „Alburnus“ (Lietuva) II
  Biržų SM (Lietuva) III
  MKS Pruszkow (Lenkija) IV
  Falcon Basket (Danija) V
  Vilniaus KM (Lietuva) VI
  BC Tartu (Estija) VII
  Tornado KM – „Sharp“ (Lietuva) VIII

   

  2003 penketas2003 m. gimimo vaikinų grupėje taip pat varžėsi aštuonios komandos – lietuviai Tornado KM – „Glass Drive“, Kauno KM – „Aisčiai“, Šiaulių KA „Saulė“ ir svečiai iš užsienio SPK Bialystok (Lenkja), Baltarusijos rinktinės pagrindu suformuota RGUOR (Baltarusija) ekipa, BK Adaži (Latvija) ir SISU (Danija). Sužaidus pogrupio rungtynes, tarp keturių stipriausių komandų atsidūrė dvi lietuvių ir dvi užsieniečių ekipos. Tornadiečiai, įveikę BK Adaži krepšininkus išsikovojo pirmąjį kelialapį į finalą, o Kauno KM „Aisčiai“, nepagailėję Minsko RGUOR pasiėmė antrąjį. Mažajame finale, po labai įtemptos kovos, trenerio M. Aliakseyeu RGUOR krepšininkai įveikė BK Adaži ekipą ir pasidabino bronzos medaliais. Pirmąją vietą trečius metus iš eilės iškovojo J. Pranevičiaus treniruojami Kauno KM „Aisčiai“, o antroji vieta atiteko T. Kentros auklėtiniams, Tornado KM – „Glass Drive“ vaikinams.

  Xiaomi simbolinio penketo žaidėjais tapo Arnas Radzevičius (Kauno KM „Aisčiai“, LTU), Paulius Murauskas (Tornado KM – „Glass Drive“, LTU), Ivan Baldnyen (RGUOR, BLR), Valters Briedis (BK Adaži, LAT) ir Luca Sampson (SISU, DEN). 

  2003 nugaletojai

  „Turnyre SISU komanda dalyvauja jau trečiąjį kartą, tik aš su jais kaip treneris – pirmąjį, – kalbėjo SISU ekipos strategas Gediminas Zybartas. –  Pirmais metais berniukai kovojo dėl bronzos, pernai tarp dvylikos komandų liko aštunti, šiemet užėmėm penktąją vietą. Turnyras tikrai aukšto lygio, turėjome galimybę pažaisti su stipriom komandom. Vaikai buvo labai patenkinti tiek pačiu turnyru, tiek gyvenimu, tiek užklasine veikla. Dirbsime toliau, sustiprėsime ir, tikiu, kitąmet  grįšime pakovoti dėl medalių“.

  Tritaškių konkurse geriausiai pasirodė SISU krepšininkas Sebastian Chancellor ir RGUOR snaiperis Egor Jermulčik. 

  Galutinė 2003 m. gimimo vaikinų lentelė:  

  Komanda Iškovota vieta
  Kauno KM „Aisčiai“ (Lietuva) I
  Tornado KM – „Glass Drive“ (Lietuva) II
  Minsko RGUOR (Baltarusija) III
  BK Adaži (Latvija) IV
  Kopenhagos SISU (Danija) V
  Šiaulių KA „Saulė“ (Lietuva) VI
  Minsko Tsmoki (Baltarusija) VII
  SPK Bialystok (Lenkija) VIII

   

  2002 penketasVyriausiųjų 2002 m. gimimo vaikinų grupėje varžėsi šešios komandos. Lietuviai Tornado KM – „Fudo“, Marijampolės ŽSM, Jonavos KKSC bei lenkai MKS Pruszkow, UKS Probasket ir De la Salle Politechnika. Pirmąją vietą užtikrintai laimėjo turnyro šeimininkai, A. Grigaliūno auklėtiniai Tornado KM – „Fudo“ krepšininkai. Antrosios vietos medaliais pasipuošė A. Kačenausko treniruojama Jonavos KKSC ekipa. Bronzos medalius, po įtemptos kovos prieš Marijampolės ŽSM, laimėjo svečiai iš Lenkijos UKS Probasket (treneris T. Wicik).2002snaiperiai

  Į Xiaomi simbolinį penketą treneriai išrinko Lauryną Virbalą, Matą Makauką bei Kostą Čepavičių (Tornado KM – „Fudo“, LTU), Paulių Petrauską (Jonavos KKSC, LTU) ir  Kacper Skup (UKS Probasket, LTU).

  Tritaškių konkurse taikliausiai krepšį atakavo marijampolietis Arnoldas Juozaitis. Antroje vietoje liko Jonavos KKSC snaiperis – Paulius Petrauskas.

  2002 nugaletojai

  „Džiaugiamės, kad turnyras praėjo puikiai! – kalbėjo „Tornado“ krepšinio mokyklos direktorius Dainius Čiuprinskas. –  Tai buvo puiki proga komandos pasiruošti artėjančiam oficialiam krepšinio sezonui, treneriams pasisemti naujos patirties ir užmegzti naujų ryšių, vaikams susipažinti su kitų šalių krepšinio subtilybėmis. Dėkojame Lietuvos krepšinio federacijai už įsteigtas taures ir medalius, Xiaomi Lietuva už dovanas simbolinio penketo žaidėjams, taip pat Kauno miesto savivaldybei, tėveliams bei visam „Tornado“ KM kolektyvui už pagalbą turnyro metu. Dėka jūsų visų, sulaukėme tik teigiamų atsiliepimų ir, tikime, kad su kiekvienais metais turnyro vardas skambės dar garsiau ir pritrauks į Kauną dar daugiau krepšinio komandų iš visos Europos“.

  Visi rezultatai ir turnyrinės lentelės 

  Remeju line