• lt
 • en
 • SPAUDA: Krepšinio „žvaigždynas“ patarimus dalins jauniesiems šalies krepšininkams

  Prieš trejus metus pradėta organizuoti „adidas Talent Camp“ vaikinų krepšinio stovykla šiemet perspektyviausius jaunuosius krepšininkus sukvies jau trečią kartą. „Pajausk Lietuvos krepšinio rinktinės dvasią“ – toks šūkis pirmą sykį nuskambėjo galvojant apie pirmąją stovyklą, tačiau organizatoriai sau kartelės nenuleidžia ir toliau.

  „Džiugu, kad jaunuosius mūsų krepšininkus į stovyklą galime pakviesti jau trečią kartą, – šypsojosi vienas „adidas Talent Camp“ stovyklos vadovų Dainius Čiuprinskas. – Prieš trejus metus tokių stovyklų nebuvo daug, norėjome, kad vaikai neleistų laiko veltui, o sunkiai dirbtų, pažadėjome jiems geriausius trenerius, Lietuvos rinktinės treniruočių programą ir kitus aukščiausio lygio dalykus. Jaunieji krepšininkai ir jų tėveliai mumis patikėjo, o mes ir toliau stengiamės jų neapvilti.

  Šiuo metu krepšinio stovyklų daug, tačiau sėkmingas vaikinų, trenerių ir organizatorių darbas leidžia išlikti priekyje. Tai nėra pramoginio tipo stovykla, kur vaikinai atvyksta pailsėti, smagiai praleisti laiko. Tai stovykla, kurioje vyksta treniruotės du kartus per dieną, seminarai krepšininkams aktualiais klausimais ir kiti jauniems žaidėjams svarbūs dalykai“.

  Šią vasarą daugiau nei 40 perspektyvių 14-17-os metų Moksleivių krepšinio lygos žaidėjų birželio 23-30 dienomis rinksis Kaune, kur sportuos Lietuvos sporto universiteto bazėje (LSU). Vaikinai tobulins savo individualius įgūdžius, gerins fizines savybes ir dalyvaus krepšinio rungtynėse.

  Per septynias dienas truksiančias pratybas „ateities krepšinio žvaigždėms“ patarimus dalins Klaipėdos „Neptūną“ į Eurolygą išvedę Kazys Maksvytis ir Tomas Rinkevičius, buvęs Kauno „Žalgirio“ treneris ir vienas geriausių visų laikų Lietuvos rinktinės puolėjų Saulius Štombergas, Slovėnijos vyrų krepšinio rinktinės fizinio rengimo treneris Tomažas Brinecas, buvęs Maskvos CSKA (Rusija) ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris Rūtenis Paulauskas, įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinėms vadovavę Julius Pranevičius, Marius Tamolis ir Kęstutis Naruševičius.

  „Man pačiam malonu per vasaros atostogas nenutolti nuo krepšinio ir dalyvauti tokiose stovyklose, – teigia LKL sidabro medalį iškovojęs K.Maksvytis. – O iš kitos pusės, galiu pamatyti ir pačiupinėti, kaip atrodo perspektyviausi Lietuvos talentai. Galiu pamatyti juos iš arti ir pažinti“.

  „Jaunimui visada svarbu perdavimo atlikimas, jo kokybė, pozicijos užėmimas. Tai turi būti taisyklingai įvaldyta, – dalykus kuriuos jaunimui reikia taisyti vasarą pabrėžė S.Štombergas. – Kitas svarbus dalykas – gynyba vienas prieš vieną ir, žinoma, komandinė gynyba. Reikia vienas kitam padėti, teisingai atsistoti ir užimti reikiamas pozicijas“.

  „Džiaugiuosi galėdamas prisidėti prie „adidas Talent Camp“ krepšinio stovyklos trenerių gretų, – teigė fizinio rengimo specialistas T.Brinecas, kuris ne sykį tokiose stovyklose dalyvavo Slovėnijoje. – Man visada smagu matyti jaunus krepšininkus ir jų degančias akis. Pasistengsiu perspektyvų Lietuvos krepšinio jaunimą išmokyti kelių naujų pratimų, kuriuos tobulindami jie galės tapti geresniais sportininkais“.

  Per trejus stovyklos metus „adidas Talent Camp“ pratybose dalyvavo ne vienas jaunasis krepšininkas, kurie šiuo metu yra savo metų Lietuvos rinktinių lyderiai. Geriausiai pasirodę stovyklos žaidėjai, kuriuos po kiekvienos treniruotės renka specialistai, gauna „adidas“ sportinius batelius, o geriausiu visos stovyklos žaidėju pripažintas vaikinas turi galimybę pasirašyti vienerių metų sutartį su „adidas“ kompanija, kuri jauną krepšininką aprūpins visa reikalinga sportine apranga.