• lt
 • en
 • Prie „adidas Talent Camp“ stovyklos trenerių gretų prisijungė M.Tamolis ir T.Purlys (FOTO)

  „adidas Talent Camp“ stovyklos dalyviai antrąją dieną sulaukė gausaus trenerių būrio. Be Sauliaus Štombergo ir Tado Stankevičiaus pratybų, jauniesiems krepšininkams popietę treniruotes vedė puikiai Lietuvos moksleivių krepšinį pažįstantys Marius Tamolis ir Tomas Purlys.

  32-ejų metų Marius Tamolis krepšinio trenerio pagrindus gavo Jungtinėse Amerikos valstijoje, kur nuo 2002 metų dirbo „Jacksonville Community College Texas“ komandos treneriu asistentu. Dar dvejus metus M.Tamolis darbavosi „Daytona State College“ komandoje. 2007 metais sugrįžo į Lietuvą ir pradėjo darbuotis LCC Tarptautinio universiteto krepšinio komandoje, o dar po metų tapo Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos treneriu.

  Nuo 2008 metų su 1995 metais gimusiais vaikinais M.Tarolis iškovojo tris bronzos medalius ir kartą tapo Lietuvos jaunučių vaikinų sporto žaidynių nugalėtojais. 2013 metais su Lietuvos aštuoniolikmečių rinktine, dirbdamas S.Štombergo asistentu, Europos čempionate iškovojo penktąją vietą.

  „Krepšinis – komandinis žaidimas, formuojantis ryškesnius ir mažiau pastebimus žaidėjus, – savo filosofiją prieš kurį laiką pasakojo M.Tamolis. – Svarbu sulipdyti tokį kolektyvą, kuris puikiai suprastų vienas kitą iš pusės lūpų ir reikiamomis akimirkomis pagelbėtų vienas kitam“.

  Treneris savo jėgas išbandė ir Klaipėdos „Neptūno“ komandoje, kur užėmė asistento pareigas.

  36-erių metų Tomas Purlys yra buvęs krepšininkas. 1995 metais pradėjęs karjerą Vilniaus „Statybos“ komandoje vėliau įžaidėjo pozicijoje žaidęs krepšininkas keliavo per Lietuvos klubus. Krepšininkas žaidė Švenčionėlių „Ridos“, Marijampolės „Suvalkijos“, Panevėžio „Preventos-Malsenos“, Kėdainių „Nevėžio“, Vilniaus „SSK-Nord/LB Draudimo“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandose. 2005 metais išvyko į Estiją ir žaidė Raplos „BIG/new Balance“ komandose, o tada grįžo į Lietuvą ir paskutinius sezonus vilkėjo Vilniaus „Sakalų“ ir Vilniaus „Akademijos“ marškinėlius.

  Nuo 2008 metų T.Purlys pradėjo savo darbą Vilniaus Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje ir pasiekė įspūdingų pergalių su 1995, 1996 ir 2002 metų gimimo vaikinų komandomis.

  T.Purlys dirbo ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ jaunimo komandoje, su kuria sykį tapo Eurolygos jaunimo čempionu, o kartą laimėjo Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą.

  T.Purlys tapo geriausiu 2013 metų „Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ treneriu.

  M.Tamolio ir T.Purlio treniruočių NUOTRAUKAS rasite čia…