• lt
 • en
 • Prasidėjo trečioji „adidas Talent Camp“ krepšinio stovykla (FOTO, VIDEO)

  Pirmadienio rytą daugiau nei 40 jaunųjų krepšininkų rinkosi Lietuvos sporto universitete, kur prasidėjo savaitę truksianti „adidas Talent Camp“ vaikinų krepšinio stovykla. 14-17 metų perspektyvūs Moksleivių krepšinio lygos žaidėjai per septynias dienas ne tik sunkiai dirbs krepšinio aikštelėje, bet ir bendraus su įvairių sričių specialistais, kurie jiems padės būti tikrais profesionalais.

  Pirmąją dieną „adidas Talent Camp“ stovyklos dalyvius aplankė krepšinio treneris Rūtenis Paulauskas. Patyręs specialistas pradėjo nuo teorinės paskaitos apie krepšininkų pozicijas ir galimybes aikštėje, o vėliau daugiau nei tris valandas gludino jaunųjų žaidėjų individualias savybes.

  „Manau, kad jaunimui ne tik naudinga, tačiau ir labai reikalingos tokios stovyklos, – pabrėžė Lietuvos moterų krepšinio rinktinei vadovavęs R.Paulauskas. – Ypač tiems jauniesiems krepšininkams, kuriems krepšinis ne tik laisvalaikio pramoga, tačiau jie galvoja apie ateitį ir savo ateitį nori susieti su krepšiniu. Džiugu, kad Lietuvoje yra tokios stovyklos kaip „adidas Talent Camp“. Džiugu, kad yra žmonės, kurie rūpinasi jaunimu. Atvažiuoja treneriai, lektoriai, kurie gali kažką naujo parodyti ir vėliau jaunimas jau patys tobulins jiems reikiamus dalykus“.

  Treniruočių metų R.Paulauskas pademonstravo pratimus, kurie susiję su kamuolio varymo, gaudymo, perdavimo ir metimo technika.

  „Noriu, kad vaikinai įsimintų, kur yra jų klaidos ir ateityje galėtų tobulėti, – po pratybų pabrėžė Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Maskvos CSKA komandoje dirbęs treneris. – Kiekvienas treneris žino, kad per savaitę neišmoksi žaisti krepšinio. Tačiau kiekvienas treneris gali parodyti teisingą kelią. Jaunas žaidėjas kitaip įsidėmi trenerio žodžius su kuriuos jis dirbo vienoje treniruotėje, o ne savo trenerio, su kuriuos jis dirba daugybę metų ir kiekvieną dieną. Jeigu treneris motyvuoja jauną žaidėją, tai jis tampa gudresnis ir pats viską suvokia“.

  R.Paulauskas jauniems krepšininkams teigė, kad didžiausia jų problema yra poilsis vasarą.

  „Jauniems krepšininkams pasyvus ir ilgas poilsis yra žalingas, – savo patirtį „adidas Talent Camp“ stovyklos dalyviams perteikė treneris. – Ilgas poilsis reikalingas tada, kai žmogus labai fiziškai ir psichologiškai pavargęs. Tačiau pats efektyviausias yra aktyvus poilsis, todėl pasyvaus poilsio niekada nerekomenduoju. Ilsėtis reikia tada, kai tu esi pavargęs, o vasara tinkamas metas sportuoti, kada tu gali suderinti net dvi treniruotes per dieną. Vasara tau nereikia keltis į mokyklą, gali gerai išsimiegoti, gamtoje daug vaisių ir uogų, susitvarko mityba, tai todėl ilsėtis tikrai nereikia“.

  Pirmosios dienos NUOTRAUKAS galite rasti čia…

  „adidas Talent Camp“ stovyklos dalyviams per savaitę truksiančias treniruotes tobulėti padės Klaipėdos „Neptūną“ į Eurolygą atvedęs trenerių duetas Kazys Maksvytis ir Tomas Rinkevičius, vienas geriausių visų laikų Lietuvos puolėjų ir buvęs Kauno „Žalgirio“ treneris Saulius Štombergas, Slovėnijos vyrų krepšinio rinktinės fizinio rengimo treneris Tomažas Brinecas, Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandą į šalies čempionių sostą atvedęs Tadas Stankevičius, Rusijos rinktinėms vadovavęs Rolandas Radvila, įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinėms vadovavę Julius Pranevičius ir Marius Tamolis.

  „adidas Talent Camp“ stovyklos dalyviai taip pat dalyvaus seminaruose, kuriuose bendraus su krepšinio teisėjais, pajėgiausiais šalies krepšininkais ir mitybos specialistais.

  Dvylika geriausių „adidas Talent Camp“ stovyklos krepšininkų, kuriuos atrinks pratyboms vadovavę treneriai, gaus „adidas“ sportinius batelius, o pats geriausias stovyklos krepšininkas galės pasirašyti sutartį su „adidas“ kompanija, kuri visus metus jam teiks reikiamą sportinę aprangą ir avalynę.