• lt
 • en
 • NKL sužibėjęs treneris Marius Kiltinavičius jungiasi prie „Talent Camp 2015“ trenerių štabo

  marius2Marius Kiltinavičius – krepšinio treneris, ne vienerius dirbęs su vaikais ir gana greitai perėjęs į vyrų krepšinį. Krepšinio specialistas stojo už Nacionalinėje krepšinio lygoje žaidžiančių – Birštono „Jazz“ bei šį sezoną – Vilniaus „Vilnius“ ekipų vairo.   

  M. Kiltinavičius keletą metų dirbo su jaunimo komandomis Rusijoje. „Tiek Lietuvoje, tiek Rusijoje individualus krepšininkų pasirengimas labai skiriasi, – grįžęs kalbėjo treneris. – Kadangi Rusija labai didelė, tai pačioje Rusijoje jis skiriasi. Kai kuriose vietose jis tikrai neblogame lygyje, o kai kur tai tikrai didelė problema. Lietuvoje individualus parengtumas yra ganėtinai geras, bet kadangi mes esame krepšinio šalis, tai turėtumėme iš savęs reikalauti kur kas daugiau. Tokios šalys kaip Ispanija ar Serbija šiuo klausimu mus kaip reikiant lenkia… Būtina išnaudoti vasaras savo individualių įgūdžių tobulinimui. Tai turėtų daryti net ir tie krepšininkai, kurie jau žaidžia profesionaliuose klubuose, o ką jau ir kalbėti apie jaunuosius sportininkus“.

   Šią vasarą, birželio 22 – 29 dienomis M. Kiltinavičius kaip ir kasmet prisijungs prie, jau ketvirtus metus iš eilės organizuojamos, „Talent Camp“ jaunimo krepšinio stovyklos trenerių štabo.

  – Ką labiausiai norėsite perteikti „Talent Camp“ dalyviams?

  – Krepšinio technika yra labai stipriai susijusi su krepšinio pėdų darbu. Būtent nuo teisingo kojų (pėdų) darbo ir priklauso, kiek krepšininko technika yra teisinga ir efektyvi. Efektyvumas yra svarbiausias momentas. Jeigu techninis išpildymas nebus teisingas, jis nebus efektyvus. Žaidėjas negalės to panaudoti žaidime penki prieš penkis.  Arba galės tai padaryti iki tam tikro lygio, pilnai neišnaudodamas savo potencialių galimybių. Taigi, TEISINGAS, pabrėšiu – teisingas kojų darbas yra labai svarbus. Pasikeitus pėdų darbui, žaidėjas labai greitai pajaučia progresą savo individualiuose sugebėjimuose. Būtent tai ir bus pagrindinis momentas, ką norėsiu akcentuoti „Talent Camp“ dalyviams. Praktika rodo, kad tai labai efektyvu ir, tikiu, kad vaikinai, būsiantys stovykloje tai pajus.

  Šiais metais „Talent Camp 2015“ krepšinio stovykloje dirbs Lietuvos krepšinio lygoje bei Eurolygoje žaidžiančio Klaipėdos „Neptūno“ vyr. treneris Kazys Maksvytis ir treneris Tomas Rinkevičius,, taip pat Nacionalinės krepšinio lygos 2014/2015 m. sezono geriausiu treneriu išrinktas, Jonavos „Petrochema“ strategas Kęstutis Naruševičius.