• lt
 • en
 • Kaune šurmuliavo didžiausias Lietuvos istorijoje vaikų krepšinio turnyras

  Gruodžio 27 – 30 dienomis Kauno miesto bei rajono sporto salėse šurmuliavo IX tarptautinis vaikų krepšinio turnyras „Christmas Cup 2016“ Kauno rajono mero taurei laimėti.

  „Tornado“ krepšinio mokyklos ir sporto renginių agentūros „Tstar“ organizuotame renginyje keturiose amžiaus grupėse varžėsi net 34 komandos, 23 iš jų – svečiai iš aštuonių užsienio šalių: Estijos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Slovėnijos, Vokietijos ir Olandijos. Bendras turnyro dalyvių skaičius siekė 500!

  Vyriausiųjų, vaikinų gimusių 2001 m. amžiaus grupėje kovojo 12 komandų. Ekipos buvo suskirstytos į keturis pogrupius ir jau po pirmosios dienos paaiškėjo, kas lieka kautis dėl medalių, o kam atiteks paguodos rato rungtynės. Paskutiniąją turnyro dieną mažajame finale susitiko vokiečių ratiophatm ULM ekipa bei Slovėnijos Krvavec komandos krepšininkai. Stipresni šiame susitikime buvo Krvavec vaikinai ir nuaidėjus finalinei sirenai pelnytai šventė bronzinę pergalę. Finale susitiko  šių metų Lietuvos čempionai KM „Perkūnas“ bei varžovus iki finalo nuo kelio šlavusi Sankt Peterburgo „Admiralteyskaya“ ekipa. Vis tik Juozo Barkausko treniruojama lietuvaičių ekipa apgynė savo šalies ir mokyklos garbę ir sutriuškinusi svečius užsikabino aukso medalius.

  2001-final

  2001-snaiperiaiTritaškių konkursą laimėjo ratiopharm ULM snaiperis T. Lanmuller, o antroji vieta atiteko KK „Viimsi“ žaidėjui T. Serapuu.

  Į simbolinį „sportpoint.lt penketą“ treneriai išrinko H. Alekną (KM „Perkūnas“), P. Zacharov („Admiralteyskaya“), A. Stavrov (Krvavec), T. Lanmuller (ratiopharm ULM) ir R. Miškinį (KM „Aisčiai“).

  Harlemlakers komandos treneris džiaugėsi turnyru: „Esame labai patenkinti turnyro lygiu! Gaila, kad nepasisekė išeiti iš grupės pakovoti dėl medalių, tačiau žaidėme su labai stipriomis komandomis, įgijome daug patirties, o juk dėl to mes čia ir atvažiavome!“

  Galutinė 2001 m. grupės lentelė:

   
  Place Team
  I KM „Perkūnas“ (LTU)
  II „Admiralteyskaya“ (RUS)
  III Krvavec (SLO)
  IV Ratiopharm ULM (GER)
  V KM „Aisčiai“ (LTU)
  VI Tsmoki, Minsk (BLR)
  VII Ogres BS (LAT)
  VIII Tornado KM – „Sostena“ (LTU)
  IX Harlemlakers (NYD)
  X KK Viimsi (EST)
  XI BSS Valmiera (LAT)
  XII MUKS Piaseczno (POL)

  prizai-2001

  Dainius Čiuprinskas apdovanojo nugalėtojus

  2004 m. amžiaus grupėje dalyvavo šešios komandos, kurios žaidė rato sistema. Daugiausiai turnyrinių taškų surinkusi ir nei vieno pralaimėjimo nepatyrusi, pirmąją vietą užtikrintai laimėjo trenerio Donato Mikulevičiaus ekipa – Tornado KM „Envija“. Sidabro medaliai atiteko Alytaus krepšininkams, o bronza liko BSS Valmiera ekipai.

  2004-final

  sniper-2004„Snaiperio“ konkurse taikliausias buvo Alytaus krepšininkas T. Sabaliauskas ir Tornado KM – „Envija“ žaidėjas Nojus Adomavičius.

  Simbolinio „sportpoint.lt penketo“  žaidėjais treneriai išrinko P. Murauską (Tornado KM – „Envija“), M. Varanius (Alytus), M. Samar (Krvavec), R. Irmeis (Valmiera), V. Kulersou (Meshcheryakov, Minsk).

  Nugalėtojus bei simbolinio penketo žaidėjus apdovanojo Kauno rajono kultūros švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Gintautas Meška.

  „Kiekvienais metais smagu atvykti į Lietuvą ir sudalyvauti šiame tarptautiniame krepšinio turnyre, – sakė Eilę metų į „Christmas Cup“ turnyrą atvykstantys slovėnai – mes ne tik patobulėjame kaip komanda, bet taip pat pabendraujame su treneriais, kurie per tiek laiko jau tapo mūsų draugais“.

   Galutinė 2004 m. grupės lentelė

  Place Team
  I Tornado KM – „Envija“ (LTU)
  II Alytus (LTU)
  III BSS Valmiera (LAT)
  IV BC Meshcheryakov (BLR)
  V Krvavec (SLO)
  VI MKK Basket Koszalin (POL)

   valmiera

  Bronzos medalinkai BSS Valmiera (LAT)

   2005 m. amžiaus grupėje varžėsi aštuonios komandos. „Christmas Cup 2016“ čempionais tapo Panevėžio KKSC ekipa, finale įveikusi Tornado KM – „Alburnus“ ekipą. Dėl trečiosios vietos susigrūmė latviukai – Marupes SC bei lietuvaičiai Biržų SM krepšininkai. Po du kėlinius trukusios atkaklios kovos, galiausiai biržiečiai palaužė svečius ir užsikabino bronzos medalius.

  2005-final

  Tritaškių konkurse triumfavo Tornado KM – „Alburnus“ snaiperis Edvinas Bublys, finale įveikęs Panevėžio KKSC krepšininką Arną Stankevičių.

  Į simbolinį „sportpoint.lt penketą“  treneriai išrinko T. Petrauską ir A. Strikulį (Panevėžio KKSC), M. Mažeiką (Tornado KM – „Alburnus“), N. Petraitį (Biržų SM) ir R. Sondors (Marupes SC).

  tornado-snaiperis pnvz-snaiperis

  Galutinė 2005 m. grupės lentelė

  Place Team
  I Panevėžio KKSC (LTU)
  II Tornado KM – „Alburnus“ (LTU)
  III Biržų SM (LTU)
  IV Marupes SC (LAT)
  V Tsmoki, Minsk (BLR)
  VI Krvavec (SLO)
  VII Ogres BS (LAT)
  VIII KK Viimsi (EST)

  symbolic-2005

  2005 m. grupės MVP

  Jauniausiųjų 2006 m. grupėje taip pat susikovė aštuonios komandos, kurios turnyrą pradėjo suskirstytos į du pogrupius. Į atkrintamąsias varžybas ir tolimesnę kovą dėl medalių išėjo trys lietuvių bei viena lenkų komanda.  Bronzinėje dvikovoje susitiko „saboniukai“ ir „perkūniukai“. A. Jatkonio ekipa jau nuo pirmojo kėlinio įgijo pranašumą ir sugebėjusi jį išlaikyti visas rungtynes šventė bronzinę pergalę. Finale susitiko Tornado KM – „1000 linijų“ bei MKS Grojec komandos, kurios jau buvo žaidusios pogrupio rungtynėse. Tornadukai buvo nusiteikę atsirevanšuoti, o lenkai visomis jėgomis siekė neatiduoti aukso turnyro šeimininkams. Po labai atkaklios kovos, tik ketvirtojo kėlinio gale į priekį pabėgus MKS Grojec krepšininkams, svečiai šventė  auksinę pergalę!

  2006-final

  „Esame labai patenkinti turnyru, – džiaugėsi MKS Grojec treneris. – Lenkijoje savo amžiaus grupėje varžovų nelabai turime. Žaidžiame „mini“ krepšinio taisyklėmis, tad kai kurie vaikai jau net bando kamuolį „įkrauti“ iš viršaus. Čia sutikome tikrai gerų varžovų, turėjome gerų dvikovų ir dar iškovojome pirmąją vietą“.

  2006-sniperTritaškių konkurse pirmąją vietą iškovojo Tornado KM – „1000 linijų“ krepšininkas G. Kučinskas, o antroji vieta atiteko KM „Perkūnas“ snaiperiui N. Juodišiui.

  Į simbolinį „sportpoint.lt penketą“  treneriai išrinko I. Juraszewski ir U. Gaik (MKS Grojec), G. Kučinskas (Tornado KM – „1000 linijų“), J. Rudaitis (Sabonio KC) ir M. Kidikas (KM „Perkūnas“).

  Apdovanojimų ceremoniją papuošė Lietuvos Moterų krepšinio lygoje žaidžiančios Hoptrans – Sirenos krepšininkės Dalia Belickaitė ir Kornelija Balčiūnaitė.

   

  Galutinė 2006 m. grupės lentelė

  Place Team
  I MKS Grojec (POL)
  II Tornado KM – „1000 linijų“ (LTU)
  III Sabonio KC (LTU)
  IV KM „Perkūnas“ (LTU)
  V KK Paulus (EST)
  VI Marupes SC (LAT)
  VII Tukums SS (LAT)
  VIII Minsk,Tsmoki (BLR)

  2006-mvp

  2006 m. grupės simbolinio penketo žaidėjai

  Pasibaigus rekordinio dalyvių skaičiaus sulaukusiam „Christmas Cup 2016“ turnyrui, „Tornado“ KM direktorius Dainius Čiuprinskas neslėpė džiaugsmo: „Kasmet sakau, jog smagu sulaukti vis daugiau komandų iš užsienio, bet šiemet tikrai sumušėme rekordą! Džiaugiuosi, jog viskas pavyko gerai, komandos buvo aukšto lygio, tad tiek vaikai, tiek treneriai pasisėmė nemažai patirties. Nuoširdžiai dėkojame Kauno rajono savivaldybei už galimybę vykdyti turnyrą jų sporto bazėse, už įteiktus apdovanojimus, rėmėjams – už prizus, tėveliams ir mokyklos kolektyvui – už didelę pagalbą viso turnyro metu. Linkime visiems naujaisiais metais kuo daugiau pergalių ir iškovoti pirmąsias vietas savo šalių čempionatuose“.

  Visi rezultatai ir turnyrinės lentelės: 

  Turnyrinės lentelės

  Atkrintamųjų lentelės