• lt
 • en
 • Kaune praūžė didžiausias Lietuvoje tarptautinis vaikų krepšinio turnyras „Xiaomi Christmas Cup 2018“ Kauno rajono mero taurei laimėti

  Kaip ir kiekvienais metais, gruodžio 27 – 30 dienomis Kaune įvyko masiškiausias šalyje tarptautinis vaikų krepšinio turnyras „Xiaomi Christmas Cup 2018“ Kauno rajono mero taurei laimėti. Keturiose amžiaus grupėse – 2003, 2005, 2007 ir 2008 m. g. berniukų, šiemet varžėsi 34 komandos iš devynių šalių. Išbandyti savo jėgas prieš Lietuvos komandas atvyko svečiai iš Lenkijos, Slovėnijos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Švedijos ir Vokietijos.
  Organizatoriai ypač dėkingi Kauno rajono savivaldybei už suteiktą galimybę renginį organizuoti Ringaudų pradinės mokyklos bei Garliavos sporto centro sporto bazėse, taip pat už įteiktus apdovanojimus nugalėtojams.

  2008 m. grupėje triumfavo svečiai iš Rusijos

  IMGP4144Jauniausiųjų krepšininkų grupėje varžėsi aštuonios komandos – turnyro šeimininkai Tornado KM – „Xiaomi“, estai – KK Viimsi, rusai – Maskvos Trinta, latviai Sigulda SS ir Rygos DSN, baltarusiai Minsko Tsmoki, lenkai MKS Pruszkow ir svečiai iš Vilniaus – Sostinės KM – „Panteros“. Į du pogrupius padalintos komandos sužaidė po trejas rungtynes ir dvi pirmosios vietos toliau tęsė kovas dėl medalių atkrintamosiose, o pralaimėjusios liko kovoti dėl 5 – 8 vietų. Taigi pusfinaliuose susitiko Maskvos Trinta prieš Rygos DSN ir Tornado KM – „Xiaomi“ prieš Sostinės KM – „Panteros“. Bronzinėje dvikovoje, pralaimėję pusfinalius susitiko Sostinės KM – „Panteros“ bei Rygos DSN krepšininkai. Po gana nesunkios kovos medaliais pasipuošė svečiai iš Vilniaus. Auksinėje dvikovoje susigrūmė aikštelės šeimininkai Aivaro Grigaliūno Tornado KM – „Xiaomi“ ir Maksvos Trinta krepšininkai. Nors pogrupio mače tornadukai pralaimėjo net 19 taškų skirtumu, finale visas rungtynes lipo rusams ant kulnų. Deja, perlaužti rungtynių nepavyko ir „Xiaomi Christmas Cup 2018“ čempionais tapo Maskvos Trinta laimėjusi finalą rezultatu 42:48.

  IMGP4140Tritaškių konkurse triumfavo Minsko Tsmoki snaiperis E. Misliuchik, antrąją vietą iškovojo Sostinės KM – „Panteros“ krepšininkas F. Josgaudas.

  Simbolinio penketo žaidėjai: G. Brutans (Rygos DSN), E. Gumuliauskas (Sostinės KM – „Panteros“), R. Burokas (Tornado KM – „Xiaomi“), F. Geronim ir B. Mitrovič (Maskvos Trinta).

   

  2007 m. grupėje čempionų titulas iškeliavo į pajūrį!

  DSC_6769

  Metais vyresnių krepšininkų grupėje dalyvavo net dešimt komandų. Tai – lietuviai Tornado KM – 2007, KM „Perkūnas“ ir V. Knašiaus KM bei svečiai iš Slovėnijos Krvavec, estai KK Viimsi/Estover, latviai Marupes SC, Rygos DSN ir Talsi SS, lenkai MKS Pruszkow ir baltarusiai Minsko Tsmoki.

  Į du pogrupius padalintos komandos sužaidė po ketverias rungtynes. Į finalą iškart pateko pirmąsias vietas užėmusios ekipos, dėl bronzos medalių kovojo antrąsias vietas užėmusios komandos. Viename pogrupyje klausimų kas keliauja į finalą nekilo. V. Knašiaus KM krepšininkai užtikrintai laimėjo visas kovas ir užsitikrino vietą auksinėje dvikovoje. Kitame pogrupyje trys komandos surinko po vienodą turnyrinių taškų skaičių ir suskaičiavus tarpusavio įmestų ir praleistų taškų santykį, pirmoji vieta atiteko Rygos DSN krepšininkams. Mažajame finale susitiko aikštelės šeimininkai, trenerio Tomo Rakausko Tornado KM – 2007 krepšininkai ir KM „Perkūnas“ ekipa. Visas rungtynes tornadukai vijosi perkūniečius, deja šįkart varžovai buvo stipresni ir džiaugėsi trečiąja vieta. Finale užvirė tikras pragaras. Išsiaiškinti nugalėtojams nepakako net pagrindinio laiko, tad teko žaisti pratęsimą. Klaipėdiečiai net negalvojo pergalės padovanoti latviams ir laimėje pratęsimą rezultatu 10:3 tapo turnyro čempionais.

  DSC_6751Tritaškių konkurse taikliausią ranką pademonstravo V. Knašiaus KM krepšininkas N. Čikunov, antroji vieta atiteko „Tornado“ KM auklėtiniui D. Jasiukaičiui.

  Simbolinio penketo žaidėjai: B. Jelews (Krvavec), Ą. Hopenas (Tornado KM), J. Jančiauskas (KM „Perkūnas“), A. Kivleniers (Rygos DSN) ir T. Rinkevičius (V. Knašiaus KM).

   

  2005 m. grupėje auksu pasipuošė Tornado KM – „Alburnus“ krepšininkai

  DSC_64002005 m. amžiaus grupėje žaidė aštuonios komandos. Tuo pačiu principu, suskirstytos į du pogrupius, ekipos pirmiausiai išsiaiškino, kas tęs kovą dėl medalių, o kas kovos dėl 5 – 8 vietų. Į pirmąjį pusfinalį nesunkiai prasimušė Tornado KM – „Alburnus“ ekipa, o jos varžove tapo Biržų SM komanda. Antrajame pusfinalyje susitiko V. Knašiaus KM krepšininkai ir Rygos DSN. Bronzinėje dvikovoje susigrūmė Biržų SM ir Rygos DSN ekipos. Čia nesunkią pergalę iškovojo svečiai iš Latvijos ir pasipuošė trečiosios vietos medaliais. Dėl čempionų titulo kovą tęsė aikštelės šeimininkai – tornadukai ir svečiai iš pajūrio V. Knašiaus KM komanda. Finalas buvo labai įtemptas – nors tornadiečiai visas rungtynes išlaikė kelių taškų pranašumą, svečiai iš Klaipėdos nuolat alsavo jiems į nugaras. Laimei, Šarūno Zablockio auklėtiniai išliko susikaupę iki pat susitikimo pabaigos ir šventė sunkiai iškovotą pergalę.

  DSC_6380Tritaškių konkurse pergalę šventė Rygos DSN  krepšininkas A. Lola, antrąją vietą iškovojo Tornado KM – „Alburnus“ snaiperis J. Riškus.

  Simbolinio penketo žaidėjai: A. Lola (Rygos DSN), T. Pelanius (Biržų SM), L. Keršys (V. Knašiaus KM), J. Stašaitis ir E. Bublys (Tornado KM – „Alburnus“).

  2003 m. grupėje čempionais tapo Lietuvos U15 rinktinė

  DSC_6941Vyriausiųjų, 2003 m. g. vaikinų amžiaus grupėje žaidė aštuonios komandos. Lietuviai – Tornado KM – „Sharp“ ir Lietuvos U15 vaikinų rinktinė, baltarusiai Minsko Tsmoki, latviai – Talsi SS, vokiečiai – TK Hannover, slovėnai Krvavec, rusai – Maskvos Trinta bei švedai Akresberga basket.

  Po grupės varžybų, pusfinaliuose susitiko Tornado KM – „Sharp“ ir Lietuvos U15 rinktinė bei Maskvos Trinta ir Minsko Tsmoki. 17 taškų skirtumu įveikę varžovus, pirmąjį  kelialapį į finalą pasiėmė Lietuvos U15 rinktinė. Antrasis atiteko – Minsko Tsmoki ekipai. Bronzinėje dvikovoje maskviečiai nesunkiai įveikė Tornado KM – „Sharp“ krepšininkus ir pasipuošė bronzos medaliais. DSC_6912Finale, atrodė, nesunkią pergalę iškovos Lietuvos U15 rinktinės krepšininkai. Vis tik baltarusiai nepasidavė ir sumažino savo atsilikimą iki kelių taškų, taip priversdami lietuvaičius dar labiau pasistengti. Vis tik svečiams perlaužti rezultato nepavyko ir čempionais tapo Lietuvos U15 rinktinė.

  Simbolinio penketo žaidėjai: B. Ališauskas (Tornado KM – „Sharp“), S. Chigishov (Maskvos Trinta), I. Milashevskij (Minsko Tsmoki), P. Murkauskas ir L. Klimas (Lietuvos U15 rinktinė).

  Visi turnyro rezultatai ir turnyrinės lentelės ⇒ http://www.tstar.lt/en/christmas-cup-2018-general-info/ 

  Turnyro gražiausi momentai ⇒ Tornado KM Youtube kanale

  Nuotraukos: ⇒ Tornado KM facebook puslapyje

  remeju line xmas18