• lt
 • en
 • Savaitgalį praūžė tarptautinis vaikų krepšinio turnyras „Kaunas Cup 2018“

  Rugsėjo 28 – 30 dienomis Kaune įvyko jau tryliktasis tarptautinis vaikų krepšinio turnyras „beactive Kaunas Cup 2018“, kurio ištakos siekia 2005 metus. Kaip ir praėjusiais metais, trijose amžiaus grupėse varžėsi 22 komandos iš šešių šalių. Tradicinį turnyrą organizavusi „Tornado“ krepšinio mokykla šiemet sulaukė 14 komandų iš užsienio šalių. Varžybose dalyvavo mokyklos draugai KK Viimsi (Estija) ir SPK Bialystok (Lenkija) krepšininkai, pernai jėgas pirmąkart tokiame turnyre išbandę vėl sugrįžo Odesos SDYSHOR im. Litvaka (Ukraina) ir SRŠNI Pisek (Čekija) sportininkai. Pasitikrinti prieš artėjantį sezoną atvyko lenkai iš Torunės „Twarde Pierniki“ bei turnyro geografiją praplėtę Kišiniovo Admirals Basketball Academy (Moldova) krepšininkai.

  Jauniausi turnyro dalyviai šiemet buvo 2006 m. gimimo berniukai. Čia dėl nugalėtojo titulo varžėsi aštuonios komandos. Sužaidus pogrupio rungtynes, į stipriausiųjų ketvertuką pateko Tornado KM – „Metga“, Sostinės KM, SDYSHOR im. Litvaka ir SPK Bialystok ekipos. Dėl 5 – 8 vietų susigrūmė „Twarde Pierniki“, KK Viimsi, SRŠNI Pisek ir Admirals BA. Pusfinalyje pralaimėję lietuviams, mažajame finale susitiko svečiai iš Lenkijos – SPK Bialystok ir gerokai nuo praėjusių metų patobulėję SDYSHOR im. Litvaka berniukai. Po labai atkaklios kovos, bronzos medaliais pasipuošė Lenkijos atstovai. Finalinėje kovoje susigrūmė Tornado KM – „Metga“ ir Sostinės KM krepšininkai. Pastarieji buvo visa galva stipresni ir nesunkiai nugalėję aikštelės šeimininkus užsikabino aukso medalius.

  bendras 2006

  „Labai džiaugiamės vėl grįžę į turnyrą, – sakė Ukrainos treneris Dmitrij Shalomov. – Praėjusiais metais debiutavome  „Christmas Cup 2017“ 2006 m. amžiaus grupėje, o šiemet  jau norėjosi pakilti aukščiau turnyrinėje lentelėje. Džiaugiuosi, kad pavyko sužaisti mažajame finale ir, žinoma, labai gaila, kad ir iki medalių pritrūko visai nedaug. Dėkoju organizatoriams už puikiai pravestą turnyrą.  Viskas buvo puiku – tiek gyvenimo, maitinimo sąlygos, tiek pats varžybų organizavimas“.

  2006 apdoTritaškių konkursą 2006 m. amžiaus grupėje nugalėjo Tornado KM – „Metga“ krepšininkas G. Kučinskas.  Į Xiaomi simbolinį penketą pateko G. Križanauskas(Sostinės KM, LTU), P. Amosov (Tornado KM – „Metga“, LTU), P. Olshevski (SPK Bialystok, POL), V. Martyniuk (SDYSHOR im. Litvaka, UKR) ir Z. Matyas (SRŠNI Pisek, CZE).

   Galutinė 2006 m. gimimo vaikinų lentelė: 

  Komanda Iškovota vieta
  „Sostinės“ KM (Lietuva) I
  Tornado KM – „Metga“ (Lietuva) II
  SPK Bialystok (Lenkija) III
  SDYSHOR im. Litvaka (Ukraina) IV
  SRŠNI Pisek (Čekija) V
  Admirals BA (Moldova) VI
  KK Viimsi/Kesklinna KK (Estija) VII
  „Twarde Pierniki“ (Lenkija) VIII

  2004 m. gimimo vaikinų amžiaus grupėje rato sistema varžėsi šešios komandos. Be lietuvių – Tornado KM – „Envija“, Kauno KM „Perkūnas“ ir Kauno KM „Žalgiris“, savo jėgas išbandyti atvyko čekai SRŠI Pisek, lenkai „Twarde Pierniki“ ir SPK Bialystok. Ant nugalėtojų pakylos lipo visos trys Kauno komandos. Patyrę vieną pralaimėjimą prieš svečius iš Čekijos, pirmąją vietą iškovojo Tornado KM – „Envija“ krepšininkai. Sidabro medaliais, su vienu pralaimėjimu prieš turnyro čempionus, pasidabino Kauno KM „Žalgiris“ ekipa, o bronzą iškovojo Kauno KM „Perkūnas“ krepšininkai.

  2004 visi

  2004 top5Tritaškių konkursą 2004 m. amžiaus grupėje laimėjo KM „Žalgiris“ snaiperis D. Grenda, o antrojoje vietoje liko „Twarde Pierniki“ krepšininkas – H. Sekovski.

   Xiaomi simbolinio penketo žaidėjais tapo N. Adomavičius (Tornado KM – „Envija“, LTU), Ž. Rusys (Tornado KM – „Envija“, LTU), M. Jasinauskas (KM „Žalgiris“, LTU), D. Černius (KM „Perkūnas“, LTU) ir O. Mates (SRŠNI Pisek, CZE). 

  Galutinė 2004 m. gimimo vaikinų lentelė:  

  Komanda Iškovota vieta
  Tornado KM – „Envija“ (Lietuva) I
  Kauno KM „Žalgiris“ (Lietuva) II
  Kauno KM „Perkūnas“ (Lietuva) III
  SRŠNI, Pisek (Čekija) IV
  „Twarde Pierniki“ (Lenkija) V
  SPK Bialystok (Lenkija) VI

  yriausiųjų 2002 m. gimimo vaikinų grupėje varžėsi aštuonios komandos. Lietuviai Tornado KM – „Fudo“, Marijampolės ŽSM,  ir Kauno KM „Žalgiris“ ir svečiai iš užsienio KK Viimsi/Kesklinna KK/Tallinna Spordikool (Estija), Admirals BA (Moldova), Odesos SDYSHOR im. Litvaka (Ukraina), Torunės „Twarde Pierniki“ (Lenkija) ir SRŠNI Pisek (Čekija). Šioje grupėje lietuviai didįjį finalą užleido svečiams – Ukrainos ir Estijos krepšininkams. Pastarieji nesunkiai nugalėjo svečius ir pasipuošė aukso medaliais. Dėl bronzos medalių į kovą stojo KM „Žalgiris“  ir  Tornado KM – „Fudo“ ekipos. Nuaidėjus finalinei sirenai, bronzinę pergalę šventė jaunieji žalgiriečiai.

  2002 nugaletojai

  2002 top5Tritaškių konkurse taikliausiai krepšį atakavo tornadietis M. Makauskas, antroje vietoje liko KK Viimsi krepšininkas J. Rikberg.

  Į Xiaomi simbolinį penketą treneriai išrinko A. Puišį (Kauno KM „Žalgiris“, LTU), Matą Makauką (Tornado KM – „Fudo“, LTU), D. Solovei (Odesos SDYSHOR im. Litvaka, UKR), J. Rikberg ir H. Tooms (KK Viimsi/Kesklinna KK/Tallinna Spordikool, EST).

  Galutinė 2002 m. gimimo vaikinų lentelė: 

  Komanda Iškovota vieta
  KK Viimsi/Kesklinna KK/Tallinna Spordikool (Estija) I
  SDYSHOR im. Litvaka ,Odessa (Ukraina) II
  Kauno KM „Žalgiris“ (Lietuva) III
  Tornado KM – „Fudo“ (Lietuva) IV
  SRŠNI Pisek (Čekija) V
  Marijampolės ŽSM (Lietuva) VI
  „Twarde Pierniki“ (Lenkija) VII
  Admirals BA (Moldova) VIII

  Visų amžiaus grupių Xiaomi simbolinio penketo žaidėjai buvo apdovanoti išmaniosiomis apyrankėmis bei atminimo statūlėlėmis.

  „2002 m. amžiaus grupė buvo tikrai labai stipri, – savo pastebėjimais dalijosi „Twarde Pierniki“ komandos vadovas. – Turnyras atvėrė mums akis, pamatėme, kad turime dar labai daug kur tobulėti. Pamatėme, kaip atrodo tikrai aukšto lygio komandos. Esame labai dėkingi, kad „Tornado“ KM priėmė mus į turnyrą ir sukūrė puikias sąlygas ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų“.

  „Džiaugiamės puikiai suorganizuotu turnyru, – po renginio kalbėjo „Tornado“ krepšinio mokyklos direktorius Dainius Čiuprinskas. –  Jis tapo paskutiniu štrichu komandoms prieš oficialius savo šalių čempionatus. Ypač stipri buvo 2002 m. grupė, ir per pastaruosius 10 metų finale nedalyvavo nei viena Lietuvos komanda, o tai nutinka labai retai. Smagu, kad turnyras įgauna gilias tradicijas ir kasmet vis daugiau komandų nori atvykti į Lietuvą, deja, neturime galimybės priimti visų. Dėkojame mūsų parneriams – Kauno miesto savivaldybei, Xiaomi, Lietuvos sporto federacijų sąjungai, Basketball foundation ir UAB „Amadeira“. Be jų indėlio neįvyktų tokios gražios šventės. Taip pat sakome ačiū mokyklos kolektyvui bei auklėtinių tėvams, kurie padėjo turnyro metu“.

  Rezultatai, dalyviai ir turnyrinės lentelės

  beactive Tornado - Odessa-35 Tornado - Odessa-34