• lt
 • en
 • Istoriniame krepšinio turnyre dalyvavo 11 šalių atstovai

  2019 m. Gruodžio 28 – 30 d. Kaune įvyko kasmetinis tarptautinis XII vaikų krepšinio turnyras „Xiaomi Christmas Cup 2019“ Kauno rajono mero taurei laimėtiTurnyras, kaip ir kiekvienais metais, sulaukė milžiniško susidomėjimo bei pritraukė įvairių šalių atstovų.

  Keturiose amžiaus grupėse – 2004, 2006, 2008 ir 2009 m. g. berniukų, šiemet varžėsi 40 komandų iš 11 šalių. Turnyre susitiko  komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos, Suomijos, Slovėnijos ir Čekijos.

  Organizatoriai ypač dėkingi Kauno rajono savivaldybei už suteiktą galimybę renginį organizuoti Ringaudų pradinės mokyklos bei Garliavos sporto centro sporto bazėse, taip pat už įteiktus apdovanojimus nugalėtojams.

  2009 m. grupėje triumfavo klaipėdiečiai

  12_30-143 Jauniausiųjų berniukų amžiaus grupėje dalyvavo 8 komandos iš 5 skirtingų šalių. Tai – turnyro šeimininkai Tornado KM – „VS sistemos“, uostamiesčio atstovai V.Knašiaus KM, svečiai iš Latvijos Rygos DSN, čekai Sokol Siršni Pisek, baltarusiai  Minsk Tsmoki, Kauno KM „Žalgiris“ bei dvi Estijos ekipos – Vimsi KK ir Tartu University BS. Į du pogrupius padalintos komandos sužaidė po trejas rungtynes ir dvi pirmosios vietos toliau tęsė kovas dėl medalių atkrintamosiose, o pralaimėjusios liko kovoti dėl 5 – 8 vietų. Taigi, po grupių etapo kovas dėl medalių tęsė Tornado KM „VS sistemos“, Kauno KM „Žalgiris“, V.Knašiaus KM ir Rygos DSN. Pirmajame pusfinalyje tarp „Tornado“ KM bei „Žalgirio“ atstovų virė įnirtinga kova. Po dviejų pratęsimų rezultatu 49:45 pergale šventė „Žalgiris“. Antrajame pusfinalyje tarp V.Knašiaus krepšinio mokyklos ir Rygos DSN didelės intrigos nebuvo ir užtikrintą pergalę 20 taškų skirtumu šventė klaipėdiečiai 56 – 36. Dvikovą dėl bronzos kone paskutinę sekundę išplėšė Tornado KM – „VS sistemos“ pranokę Rygos atstovus 38:36. Auksinėje dvikovoje triumfavo Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos krepšininkai įveikę Kauno KM „Žalgirio“ ekipą 45:37.

  12_30-136„Laimėjom auksą, bet buvo labai sunku, – po pergalės kalbėjo V. Knašiaus komandos žaidėjai. – Žaidėme be lyderio, o Kaunas buvo labai stiprūs varžovai. Pabaigoje pralaužėme ledus ir laimėjom. Turnyras mums labai patiko ir, tikimės, grįšime ir kitais metais“.

  Simbolinio penketo žaidėjai:Tartu University – Robert Kaarik; DSN Riga – Emils Pogins; Tornado KM – Lukas Lukošiūnas; V. Knašiaus KM – Edvinas Mockus; KM Žalgiris – Justinas Martišius 

  Galutinė 2009 m. gimimo vaikinų lentelė:  

  Komanda Užimta vieta
  V. Knašiaus KM (Lietuva) I
  KM „Žalgiris“ (Lietuva) II
  Tornado KM – „VS Sistemos“ (Lietuva) III
  DSN Riga (Latvia) IV
  Tartu University (Estija) V
  Tsmoki, Minskas (Baltarusija) VI
  Viimsi KK (Estija) VII
  Sokol Sršni Pisek (Čekija) VIII

   

  2008 m. grupėje rusiškas finalas 

  2008-1Metais vyresnių krepšininkų grupėje dalyvavo net 12 komandų. Lietuvos ekipos – Tornado KM „Xiaomi“, Šiaulių KA „Saulė“ ir Vilniaus KM. Latvijai atstovavo dvi komandos – Rygos DSN ir Marupe SC. Taip pat į turnyrą atvyko du Rusijos klubai – Maskvos „CSKA“ ir Maskvos „Trinta“. Be šių komandų į turnyrą atvyko Slovėnijos atstovai Krvavec, estai – Viimsi KK, čekai – Sokol Pisek Sršni, lenkai – MKS Pruszkow bei baltarusiai – Minsk Tsmoki. 12 ekipų buvo suskirstytos į 4 grupes po 3 komandas. Kiekvienos grupės dvi geriausios komandos pateko į ketvirtfinalio etapą ir tęsė kovą dėl medalių. Tuo tarpu nepatekusios į ketvirtfinalį komandos turėjo žaisti dėl 9 – 12 vietų. Po ketvirtfinalių paaiškėjo, jog į stipriausiųjų ketvertuką pateko Šiaulių KA „Saulė“, BS Trinta, Maskvos „CSKA“ ir Vilniaus KM. Pirmasis pusfinalis  didelės intrigos nesukėlė. Maskvos „Trinta“ užtikrintai įveikė šiauliečius ir iškovojo kelialapį į finalą. 

  2008-2Rungtynės baigėsi rezultatu 60 – 38. Antrajame pusfinalyje tarp Vilniaus KM atstovų bei Maskvos „CSKA“  kova buvo kiek atkaklesnė. Visgi, rungtynių pabaigoje savąjį pranašumą įrodę maskviečiai nugalėjo Vilniaus ekipą rezultatu 62:55. Kovoje dėl bronzos vilniečiai atsigriebė ir užtikrintai nugalėjo Šiaulių KA „Saulė“. Rungtynės pasibaigė 67:49. Finale nuo pat rungtynių pradžios pabėgę CSKA krepšininkai išlaikė pranašumą viso susitikimo metu bei po itin nerezultatyvių rungtynių šventė pergalę rezultatu 37:26.

  Simbolinio penketo žaidėjai: Šiaulių KA „Saulė“ – Rinaldas Kairys; Vilniaus KM – Motiejus Daunys; CSKA – Igor Amosov; Trinta – Michail Vasin; DSN Riga – Kudrjavcevs

  Galutinė 2008 m. gimimo vaikinų lentelė:  

  Komanda Užimta vieta
  CSKA (Rusija) I
  Trinta (Rusija) II
  Vilniaus KM (Lietuva) III
  Šiaulių KA „Saulė“ (Lietuva) IV
  DSN Riga (Latvija) V
  Tornado KM – „Xiaomi“ (Lietuva) VI
  Krvavec (Slovėnija) VII
  Tsmoki, Minskas (Baltarusija) VIII
  MKS Pruszkow (Lenkija) IX
  Marupe SC (Latvija) X
  Sokol Sršni Pisek (Čekija) XI
  Viimsi KK (Estija) XII

   

  2006 m. grupėje pirmąja vieta džiaugėsi  Kauno KM „Perkūnas“ krepšininkai 

  2006-12006 m. gimusių jaunuolių grupėje taip pat dalyvavo 12 komandų. Ekipos buvo suskirstytos tokiu pačiu principu kaip ir 2008 m. grupėje. Čia netrūko įvairių šalių atstovų – Lietuvos komandos – Tornado KM -„Metga“, KM „Perkūnas“, KM „Žalgiris“, Ukrainos atstovai – Kiev Sdushor – 16 Vovchenyata, Odessa SS, suomiai – PuHu Vantaa, slovėnai – Krvavec, baltarusiai Minsk Tsmoki, lenkai – MKS Grojec, latviai – Marupe SC, Čekijos nariai – Tigers CB ir svečiai iš Moldovos BC Admirals. Į keturias grupes padalintos komandos sužaidė po dvejas rungtynes grupėje, o vėliau aiškinosi santykius tolimesniuose etapuose. Po grupių etapo bei ketvirtfinalių paaiškėjo, jog į didįjį ketvertuką pateko: Marupe SC, Kiev Sdushor – 16 Vovchenyata, KM „Perkūnas“ ir Minsko Tsmoki. Pirmajame pusfinalyje tarp Latvijos atstovų Marupe SC ir Kiev Sdushor – 16 Vovchenyata užvirė tikra kova ir nugalėtojas sprendėsi tik paskutinėmis minutėmis. Po geriau sužaistos rungtynių pabaigos triumfavo ukrainiečiai 59 – 57. Kitame pusfinalyje tokios atkaklios kovos nebuvo. Perkūniečiai viso susitikimo metu kontroliavo situaciją bei nugalėjo svečius iš Minsko 66:47. Rungtynėse dėl trečiosios vietos Marupės krepšininkai demonstravo uraganinį puolimą ir nušlavė varžovus iš Baltarusijos rezultatu 88:58. „Puiki mūsų gynyba ir kiekvienas komandos žaidėjas buvo labai stiprus puolime, – pergalės receptu dalijosi Marupes SC treneris Matiss Varna. – Džiaugiamės iškovoję bronzos medalius“. Finalinėje dvikovoje tarp „Perkūno“ krepšininkų ir Kijevo komandos vyko atkaklesnis mūšis. Nors perkūniečiai viso susitikimo metu pirmavo 8 – 10 taškų persvara, Ukrainos atstovai rungtynių pabaigoje patampė nervus varžovams. Vis dėlto mačo eigos Sdushor – 16 Vovchenyata komandai perlaužti nepavyko ir jiems teko pripažinti perkūniečių pranašumą. Rungtynės baigėsi rezultatu 66 – 61.

  2006-2„Labai džiaugiamės, kad galime dalyvauti šiame turnyre, – sakė PuHu (Suomija) ekipos treneris, – mums labai reikėjo stiprių rungtynių. Čia visi žaidžia daug kiečiau nei pas mus Suomijoje. Daugelis komandų daug aukštesnės ir tvirtesnės nei mūsų, ir tai yra pagrindinis dalykas, kodėl mes norėjome sudalyvauti šiame turnyre. Viskas suorganizuota puikiai – transportas, gyvenimo sąlygos, skanus maistas ir, tikiuosi, galėsime sugrįžti ir kitais metais“.

  Simbolinio penketo žaidėjai: Simbolinio penketo žaidėjai: Tsmoki – Ivan Kapulin; Marupe – Tomas Ailis; Perkūno KM – Mantas Laurenčikas; Kiev Vovchenyata – Anton Ballik; KM Žalgiris – Matas Motiejaitis

  Galutinė 2006 m. gimimo vaikinų lentelė:  

  Komanda Užimta vieta
  KM „Perkūnas“ (Lietuva) I
  Sdushor -16 Vovchenyata (Ukraina) II
  Marupe SC (Latvija) III
  Tsmoki, Minskas (Baltarusija) IV
  KM „Žalgiris“ (Lietuva) V
  Tornado KM – „Metga“ (Lietuva) VI
  Krvavec (Slovėnija) VII
  MKS Grojec (Lenkija) VIII
  BC Admirals (Moldova) IX
  CB Tigers (Čekija) X
  Odessa SS (Ukraina) XI
  Puhu (Suomija) XII

   

  2004 m. grupėje pirmąją vietą iškovojo Saulės miesto atstovai

  2004-1Vyriausiųjų, 2004 m. gimusių vaikinų grupėje varžėsi 8 komandos. Komandos buvo paskirstytos į dvi grupes. Kiekvienoje grupėje dvi geriausiai pasirodžiusios komandos pateko į pusfinalius. Taigi, po grupių etapo paaiškėjo, kad kovą dėl medalių pratęs Tornado KM – „Envija“, Šiaulių KA „Saulė“, Lietuvos U15 rinktinė ir Minsko RGUOR. Pirmasis pusfinalis įvyko tarp Šiaulių bei „Tornado“ atstovų. Viso susitikimo metu dominavę šiauliečiai nepaliko šansų „Tornado“ krepšininkams ir šventė pergalę rezultatu 75:39. Antrasis pusfinalis buvo daug nuožmesnis. Viso susitikimo metu koja kojon žengusių ekipų akistatoje pergalę minimaliu skirtumu šventė U15 rinktinė 38:37. Bronzinė dvikova buvo puikus reginys žiūrovams. Po dviejų kėlinių Minsko komanda turėjo 19 taškų persvarą ir atrodė, jog rungtynių nugalėtojas yra2004-2aiškus. Visgi po ilgosios pertraukos susiėmę Tornado KM – „Envija“ krepšininkai po truputį tirpdė varžovų persvarą ir ketvirtajame kėlinyje sugebėjo išlyginti rezultatą. Nepaisant to, baltarusiai rungtynių pabaigą sužaidė kiek šaltakraujiškiau bei iškovojo bronzos medalius„Iš pradžių labai nesusikalbėjome gynyboje ir nevykdėme trenerio nurodyto žaidybinio plano, – kalbėjo Tornado KM – „Envija“ krepšininkas Modestas Babraitis. – Vėliau pakeitėme gynybos sistemą ir tai padėjo grįžti į rungtynes. Pradžioje buvo chaotiškos atakos ir nesustyguotas puolimas, o po ilgosios pertraukos ėmėm pataikyti iš toli, bėgome į greitą, tik gaila, kad iki pergalės šiek tiek pritrūko“. Finale stabilų žaidimą demonstravę šiauliečiai neleido metais jaunesniems varžovams pernelyg priartėti bei šventė pakankamai užtikrintą pergalę rezultatu 58:44. 

  Simbolinio penketo žaidėjai: Viimsi – Rayan Arumae; Rguor – Maksim Alekeyev; Tornado – Modestas Babraitis; U15 – Robertas Veličko; Šiaulių KA – „Saulė“ – Matas Janulis.

  Galutinė 2004 m. gimimo vaikinų lentelė:  

  Komanda Užimta vieta
  Šiaulių KA – „Saulė“ (Lietuva) I
  Lietuvos U15 rinktinė (Lietuva) II
  RGUOR, Minskas (Baltarusija) III
  Tornado KM – „Envija“ (Lietuva) IV
  Viimsi KK (Estija) V
  Odessa SS (Ukraina) VI
  Sokol Sršni Pisek (Čekija) VII
  Krvavec (Slovėnija) VIII

   

  „Džiaugiamės, kad ir vėl pavyko suorganizuoti gražų ir istoriškai didelį tarptautinį vaikų krepšinio turnyrą, – gerų emocijų neslėpė „Tornado“ KM direktorius Dainius Čiuprinskas. – Šiemet visose amžiaus grupėse buvo tikrai aukšto lygio komandų, tad tiek vaikai tiek treneriai pasisėmė patirties. Prie renginio prisidėjo visa „Tornado“ krepšinio mokyklos bendruomenė, rėmėjai – Xiaomi Lietuva ir UAB „Amadeira“ bei Kauno rajono savivaldybė, suteikdama puikias sporto bazes bei apdovanojimus nugalėtojams. Turnyre dalyvauja visi – treneriai ir vaikų tėveliai. Kiekvienas padeda kaip gali – kas fotografuoja rungtynes, kas padeda nuvežti komandas į rungtynes, kas padeda palaikyti tvarką salėse. Esame labai dėkingi visiems už didžiulę pagalbą. Be visuotinės meilės krepšiniui ir šios pagalbos nepavyktų suorganizuoti tokio masto turnyro. Linkime visiems naujaisiais metais kuo daugiau pergalių ir pasiekti savo tikslus šalių čempionatuose.

  Turnyro rezultatai:

  Christmas Cup 2019 

  Turnyro fotogalerijos: 

    27 d. 28 d. 29 d 30 d.
  2009 m.   FOTO FOTO FOTO
  2008 m. FOTO FOTO FOTO FOTO
  2006 m.   FOTO FOTO FOTO
  2004 m.       FOTO

   

  Rungtynių live transliacijos:

  2004 dėl 3 vietos: „Tornado „ KM – „Envija“ – RGUOR Minsk

  2004 dėl 1 vietos: Šiaulių KA „Saulė“ – U15 Lithuania

  2006 dėl 3 vietos: Marupe SC – Tsmoki Minsk

  2006 dėl 1 vietos: BC Vovchenyata – KM „Perkūnas“

  Xmas_sponsors2019-3