• lt
 • en
 • Christmas Cup 2014 – stipriausios lietuvių komandos

  Gruodžio 29 d., Garliavos kultūros ir sporto centre tarptautinio krepšinio turnyro „Christmas Cup 2014“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonijos metu, buvo pagerbti ir „Tornado“ krepšinio mokyklos 2014 m. SHARP metų nominacijų laimėtojai.

  „Tornado“ KM šiemet sulaukė 12 komandų iš užsienio – Slovėnijos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos ir Lenkijos. Bendras dalyvių skaičius „Christmas Cup 2014“ viršijo 300, o krepšinio rungtynės vyko ne tik Kauno miesto, bet ir Kauno rajono sporto salėse.  Garliavos sporto centre turnyro uždarymo ceremonijoje dalyvavo vienas žymiausių Lietuvos krepšinio trenerių bei Lietuvos Krepšinio Federacijos garbės prezidentas Vladas Garastas bei Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Meras džiaugėsi šauniai suorganizuotu renginiu, kuriuo plačiai garsinamas Kauno rajono vardas bei stiprinami tarptautiniai ryšiai.

  2000 m. grupėje varžėsi aštuonios komandos, kurios buvo suskirstytos į du pogrupius. Viso turnyro metu, patyrusi vos vieną pralaimėjimą, ant aukščiausio pjedestalo laiptelio užlipo Šarūno Zablockio treniruojama Tornado KM – „Viči“ ekipa, finale įveikusi Jonavos KKSC – Ramidonas komandą. Pastarieji, treniruojami Edvino Zinio, turėjo tenkintis sidabro medaliais. Kovoje dėl trečios vietos susigrūmė Donato Veličkos auklėtiniai – Kauno KM „Aisčiai“ ir svečiai iš Slovėnijos – Krvavec –Europcar ekipa (treneris Jure Korošec). Kad ir kaip stengėsi svečiai „įkasti“ kauniečiams, pastarieji iškovojo pergalę ir džiaugėsi trečiąja vieta. 

  Naudingiausių žaidėjų penkete buvo apdovanoti šie krepšininkai: 

  1. Tornado KM – „Viči“ – Benjaminas Koveras

  2. Tornado KM – „Viči“ – Tautvydas Kupstas

  3. Kauno KM „Aisčiai“ – Gytis Asačiovas

  4. Jonavos KKSC – Ramidonas – Edvinas Neimontas

  5. Krvavec – Europcar – Tine Zevnik 

  2002 m. amžiaus grupėje dėl prizinių vietų kovojo šešios komandos. Nepatyrę nei vieno pralaimėjimo, aukso medalius užsikabino Aivaro Grigaliūno treniruojami Tornado KM – „Fudo“ berniukai. Antroji vieta atiteko svečiams iš Lenkijos, trenerio Bartlomej Siewruk ekipai MKK Basket Koszalin. Bronzos medaliais džiaugėsi dar viena svečių ekipa – Minsko „Tsmoki“ (treneris Sergey Shunevič).

  Naudingiausių žaidėjų penkete buvo apdovanoti šie krepšininkai: 

  1. Tornado KM – „Fudo“ – Matas Makauskas

  2. Tornado KM – „Fudo“ – Kristupas Viršilas

  3. MKK Basket Koszalin – Filip Siewruk

  4. Liepaja LSSS – Kristers Matisons

  5. Minsk 2006 – Anton Bayarin

  Jauniausiųjų grupėje varžėsi aštuonios komandos. Be didesnio varžovų pasipriešinimo, pirmąją vietą iškovojo Juliaus Pranevičiaus treniruojami berniukai – Kauno KM „Aisčiai“. Antroji vieta atiteko Šiaulių KA „Saulė“ krepšininkams (treneris Egidijus Vasiliauskas). Dėl trečios vietos iki paskutinės rungtynių minutės kovojo Tornado KM – „Scandagra“ ir Maskvos „Dinamo“. Vis tik rusams patekti tarp trijų stipriausių turnyro komandų nepavyko ir Tomo Kentros auklėtiniai – Tornado KM – „Scandagra“ krepšininkai šventė bronzinę pergalę.

  Naudingiausių žaidėjų penkete buvo apdovanoti šie krepšininkai: 

  1. Kauno KM „Aisčiai“ – Rokas Jocius

  2. Šiaulių KA „Saulė“ – Titas Pažarauskas

  3. Tornado KM –  „Scandagra“ – Rokas Mankus

  4. Dinamo, Maskva – Andrej Šostko

  5. Krvavec – Tonač – Matja Samar 

   „Tornado“ KM direktorius Dainius Čiuprinskas: „Džiaugiuosi, kad su Kauno rajono mero Valerijaus Makūno pagalba kasmet galime suorganizuoti tokį krepšinio turnyrą. Smagu sulaukti konkurencingų komandų iš užsienio ir matyti geras vaikų emocijas bei parungtyniauti su įvairų krepšinio braižą propoguojančiom komandom. Norime padėkoti visiems dalyvavusiems ir  prisidėjusiems prie turnyro organizavimo. Nuoširdžiai dėkojame savo auklėtinių tėvams, kurie ne tik palaikė mūsų krepšininkus, bet ir padėjo šiltai sutikti svečius iš užsienio bei visokeriopai padėjo turnyro metu. Su visų Jūsų pagalba mes kasmet tobulėsime ir judėsime pirmyn!“.  

  Turnyro fotogalerijos facebook paskyroje KM Tornado

  Video reportažas