• lt
 • en
 • BA RTC Noord treneris H.G.Triemsta: Šioje krepšinio Mekoje krepšinis daugeliui svarbiau už gyvenimą

  Vasario 28 d. – kovo 6 d. Kaune viešėjo keturios Olandijos krepšinio akademijos BA RTC Noord komandos. Septynias dienas įvairaus amžiaus vaikinai treniravosi, žaidė rungtynes, aplankė „Žalgirio“ areną, stebėjo Eurlygos rungtynės bei relaksavo baseine.  

  „Šioje krepšinio Mekoje krepšinis daugeliui svarbiau už gyvenimą, – savo įspūdžiais dalijose U18 komandos treneris Hein Gerd Triemsta. – Mes čia ne tik patys treniravomės su lietuvių treneriais, bet ir stebėjome kitų komandų treniruotes, ne tik patys žaidėme, bet ir žiūrėjome lietuvių rungtynės. Kaip Olandijoje visiems į „kraują įaugęs“ futbolas, tai Lietuvoje – krepšinis. Tik gal net labiau!“. 

  Dvi U14, U16 ir U16 komandos tobulino savo įgūdžius su NKL treneriu Mariu Kiltinavičiumi, „Tornado“ KM treneriais Šarūnu Zablockiu ir Aivaru Grigaliūnu. Per septynias dienas jaunieji BA RTC krepšininkai sužaidė krūvą rungtynių tiek su Lietuvoje pirmaujančiomis, tiek su silpnesnėmis komandomis, taip pat U14 vaikinai išbandė jėgas su Minsko „Tsmoki“ krepšininkais. 

  Vos atvykę į Lietuvą svečiai taip pat aplankė Trakų pilį, Kaune – „Žalgirio“ arenos persirengimo kambarius ir treniruočių salę, apžiūrėjo pačia areną iš vidaus. Jėgas po įtempto grafiko vaikinai atgavo Kauno „Girstučio“ baseine, o dar daugiau krepšinio emocijų pasisėmė Eurolygos rungtynėse Kauno „Žalgiris“ – Brose „Baskets“.

  „Apgyvendinimas, maitinimas, transportas – viskas buvo puikiai suorganizuota, – patirtimi džiaugėsi Hein Gerd Triemsta. – Treneriai mus sutiko svetingai, treniruočių metu stengėsi paaiškinti, kad krepšinis turi būti žaidžiamas paprastai. Vis tik, kaip sakė Johan Cruyff „Labai sunku žaisti labai paprastai“. Vis tik likau sužavėtas, jog daugybė vaikų nuo pat mažens visur žaidžia krepšinį!“. 

  Po įtemptos treniruočių savaitės, ankstyvą kovo 6 d. rytą BA RTC Noord 54 asmenų delegacija išvyko atgal į Olandiją su mintimi ateityje vėl apsilankyti Lietuvoje. 

  Daugiau trenerio H. G. Triemsta minčių apie kelionę į Lietuvą galite paskaityti jo paties linked.in profilyje (anglų kalba).