• lt
 • en
 • BA RTC Noord ir AS Basket treniruočių stovykla Kaune

  Vasario 19 – 26 d. Kaune viešėjo net dvi užsieniečių grupės. BA RTC Noord – krepšinio akademija iš Olandijos ir AS Basket iš Norvegijos. Olandai jau antrus metus iš eilės pasirinko Kauną savo treniruočių stovyklai, o AS Basket liko sužavėti krepšiniu alsuojančia tauta ir pažadėjo grįžti kitais metais.

  Abiejų komandų viešnagė prasidėjo įspūdingame „Karaliaus Mindaugo Taurės“ finalinių rungtynių šou Žalgirio arenoje. Čia susigrūmė Kauno „Žalgirio“ bei Panevėžio „Lietkabelio“ ekipos. Po įspūdingais meniniais momentais apipintų rungtynių pergalę šventė Kauno „Žalgiris“.

  Po pirmosios dienos pramogų tiek olandai, tiek norvegai įsisuko į treniruočių ir rungtynių ratą. Treneriai ir žaidėjai žinių sėmėsi iš lietuvių krepšinio specialistų: 1992 m. Barselonos olimpinių žaidynių bronzos medalininko Dariaus Dimavičiaus, Nacionalinės krepšinio lygos čempionų Marijampolės „Sūduvos – Mantingos“ stratego Mariaus Kiltinavičiaus, 2016 m. U16 Europos  jaunimo krepšinio čempionato sidabro medalininko, trenerio asistento Šarūno Zablockio, ilgamečių vaikų trenerių Mariaus Žemaičio, Aivaro Grigaliūno, Andriaus Macijausko ir Modesto Gailiūno.

  Savo krepšinio žinias užsieniečiai pritaikė rungtynėse. Jaunieji sportininkai susitiko su „Tornado“ „Aisčių“, „Perkūno“ krepšinio mokyklų, Sabonio sporto centro, merginos aplankė dar ir kitus miestus ir sužaidė su Marijampolės bei Panevėžio komandomis.

  2004 vs ba rtc as vs rtc

  AS Basket treneris Are Larsen, buvęs profesionalus krepšininkas. Pats klubas įkurtas palyginus neseniai, bet, kaip pasakojo treneris, Norvegijoje jiems žaisti sekasi visai neblogai. Rungtynės Lietuvoje baigėsi nesėkmėmis, tačiau lietuvių treneriai, dirbę su skandinavais, sakė, jog vaikai labai motyvuoti, imlūs ir sunkus darbas tikrai leis jiems tapti geresniais krepšininkais. „Labai džiaugiuosi puikiai suorganizuota treniruočių stovykla, – sakė treneris Are Larsen. – Vaikai susipažino su ne tik lietuviško bet ir olandiško krepšinio stiliumi, aplankė Kauną. Aš pats gavau daug naudingos informacijos, kurią pritaikysiu grįžęs namo. Tikimės, jog kitais metais grįšime ir vėl!“

  „Viešnagė Lietuvoje praėjo puikiai! – kalbėjo BA RTC Noord vyr. treneris Anne van Dijk. – Mes kasmet su komandomis vykstame į kokią nors šalį treniruočių stovyklai. Galbūt šiemet vaikų tėvai norėjo, kad jų atžalos aplankytų kitą Europos valstybę, bet, kaip parodė praėjusių metų vizitas į Lietuvą, ši šalis ideali vieta krepšinio treniruočių stovyklai. Žmonės čia gyvena krepšiniu! Per savaitę, praleistą Lietuvoje, mes ne tik daug treniravomes su lietuvių treneriais, bet ir sužaidėme daugybę rungtynių, pamatėme savo silpnąsias puses. Grįžę namo tikrai turėsime daug darbo. Smagu, jog buvo galimybė pažiūrėti Lietuvos krepšinio lygos rungtynes ne tik Kaune, bet ir Panevėžyje. Pasisėmėme daug patirties! Esame dėkingi organizatoriams už puikią viešnagę – visada smagu grįžti į Lietuvą“.