• lt
 • en
 • 2017 m. vainikavo didžiausias Lietuvos istorijoje tarptautinis vaikų krepšinio turnyras „Xiaomi Christmas Cup 2017“

  Gruodžio 27 – 30 dienomis Kaune vyko didžiausias šalyje tarptautinis vaikų krepšinio turnyras „Xiaomi Christmas Cup 2017“ Kauno rajono mero taurei laimėti. Jame dalyvavo net 38 vaikų krepšinio komandos, o 29 iš jų buvo svečių iš užsienio. KM „Tornado“ organizuojamame vaikų krepšinio turnyre buvo sudarytos keturios amžiaus grupės – 2001 m., 2004 m., 2006 m., ir 2007 m. gimę berniukai. Mokyklos direktorius Dainius Čiuprinskas pasidalino mintimis apie turnyro naudą vaikams, jo istoriją ir organizavimo peripetijas.

  „Viskas prasidėjo maždaug prieš dvylika – trylika metų, nuo Velykinio „Kaunas cup“ turnyro, tuo metu dalyvavo galbūt penkios komandos iš užsienio. Pats kalėdinis turnyras startavo vėliau, prieš dešimt metų, buvo tik trys amžiaus grupės, dalyvių komandų taip pat daug mažiau, o pačią turnyro datą diktuoja elementari priežastis – Kalėdinis laikotarpis, kai vaikai atostogauja ir gali dalyvauti kelių dienų turnyre bei atvykti iš kitos šalies.“

  Turnyras per eilę metų plėtėsi ir į Kauną traukdavo vis daugiau komandų iš užsienio. Pasak „Tornado“ KM direktoriaus apie paties vaikų krepšinio lygio kilimą kalbėti nebūtų teisinga, mat jo kreivė nėra pastovi, bet jis pastebi, jog komandų iš užsienio požiūris į šį turnyrą tikrai pasikeitė.

  „Negalima vertinti paties vaikų žaidimo lygio, nes ta kreivė kiekvienais metais būna vis kitokia. Kartais viena amžiaus grupė atrodo stipresnė, kitais metais kita, čia dar tik su krepšiniu susipažįstantys vaikai. Aiškiau matosi komandų, atvažiuojančių iš užsienio, požiūrio į šį turnyrą ir pasiruošimo lygio raida. Tos pačios Slovėnijos krepšinio mokyklos dar prieš ketverius metus atsiųsdavo nestipriausios sudėties komandas, bet pamatę, kokio lygio tai turnyras ir kokią kartelę užkelia Lietuvos krepšinio mokyklos, jie stengiasi pasistiprinti, pasiskolinti gabių vaikų į savo komandas ir tikrai labai rimtai žiūri į šį turnyrą, –   apie svečių iš užsienio požiūrį į „Tornado“ KM organizuojamą turnyrą pasakojo D. Čiuprinskas. – Visos užsienio komandos į Lietuvą važiuoja kaip į labai aukšto lygio turnyrą ir nori atrodyti kuo rimčiau. Kad ir kaip bebūtų, labai mažai atvejų, kai kažkurioje amžiaus grupėje pirmą vietą būtų laimėjusi komanda ne iš Lietuvos krepšinio mokyklos.“

  „Tornado“ KM Kalėdiniame vaikų krepšinio turnyre dalyvavo vienuolikos šalių atstovai – ukrainiečiai, lenkai, slovėnai, vokiečiai, čekai, latviai, estai, baltarusiai, rusai, danai ir lietuviai. Direktoriaus teigimu, nauda vaikams yra įvairiapusė – nuo pažinties su kitokiu krepšinio stiliumi iki kitokių kultūrų pažinimo.

  „Kai tu žaidi prieš kitos šalies komandą, gali susipažinti su kitokiu krepšiniu, su kitokia kultūra ar mentalitetu. Vaikai išeina iš sau įprastos aplinkos ar rungtynių sąlygų ir tai jiems palieka tikrai didelį įspūdį. Žinoma, stengiamės, kad jų bendravimas neapsiribotų tik rungtynėmis, jie turi galimybę bendrauti laisvu laiku salėse, žavu, kad jų netrikdo jokie kalbos barjerai, – apie naudą vaikams pasakojo D. Čiuprinskas. – Kai kurios KM „Tornado“ auklėtinių šeimos priima ir apgyvendina pas save svečius, tad vaikai įgauna dar daugiau įspūdžių ir plečia savo akiratį. Turnyras nėra vien krepšinis, čia vaikai mokosi vieni iš kitų.“

  Be abejonės, tokio masto turnyrą suorganizuoti yra nemažas iššūkis. Per keturias dienas žaidžiama beveik šimtas rungtynių, o Kauno ir Kauno rajono salėse varžosi beveik penki šimtai jaunųjų sportininkų. D. Čiuprinskas, kuris yra vienas iš organizatorių, pastebi, kad svarbu mokytis iš savo klaidų ir viską organizuoti taip, kaip pats norėtum rasti nuvažiavęs kitur.

  „Pats organizavimas prasideda vos vienam turnyrui pasibaigus. Jau pradedi dėlioti planus, apgalvoji, kas buvo negerai ir ruošiesi kitiems metams. Aktyvioji dalis veikiausiai prasideda rugsėjo mėnesį, kai galutinai žinome dalyvausiančias komandas, formuojame amžiaus grupes ir stengiamės atitikti visų lūkesčius. Tikrai nėra lengva suorganizuoti beveik penkiems šimtams žmonių maitinimą, transportą, gyvenamąją vietą, varžybų sales, teisėjus ir užtikrinti, kad viskas vyks sklandžiai, – apie turnyro organizavimo rūpesčius pasakojo „Tornado“ KM direktorius. – Per keturias dienas vyksta devyniasdešimt penkios rungtynės, tad krūvis tikrai didelis. Žinoma, būna visko, bet mokomės iš savo klaidų ir tikrai sulaukiame daug pagiriamųjų žodžių.“

  Kad ir kaip sėkmingai turnyras atrodo dabartinėje stadijoje, organizatoriai sustoti nežada. Nors plėsti tam tikrų aspektų neleidžia Kauno miesto ir Kauno rajono infrastruktūrinės savybės, bet galimą pažangą jie mato kitur.

  „Tobulumui ribų nėra ir augti galima visur, bet esminė problema turnyro plėtimuisi kol kas yra pati miesto sporto infrastruktūra, kuri, žinoma, gerėja, bet yra nepakankama. Kauno rajonas turi daug puikių sporto salių ir suteikia vaikams geras sąlygas sportuoti, bet trūksta multifunkcinių centrų, kuriuose būtų bent kelios sporto salės, kas leistų kviestis daugiau komandų. Netgi apgyvendinimas būtų problema, nes kol kas čia nėra pakankamai ekonominės klasės viešbučių, kuriuose galėtų apsistoti dar daugiau turnyro dalyvių, – turnyro plėtros problemas vardino Čiuprinskas. – Jau šiais metais negalėjome leisti dalyvauti visoms norinčioms komandoms, nes vietų skaičius yra ribotas. Lieka gerinti patį organizacinį pasiruošimą, kadangi kaip ir sakiau, tobulumui ribų nėra. Tikslas yra plėsti ne kiekybę, o kokybę, kelti turnyro lygį, galbūt, pasikviesti komandų iš tokių krepšinio šalių kaip Ispanija, Prancūzija ar Serbija.“

  Trumpai apie turnyro rezultatus

  2007 snaiperiaiMaskvos Dynamo krepšininkui – P. Korotkov, Tukuma SS – E. Kolkans, Marijampolės ŽSM – A. Juozaičiui, Tornado KM – „FSA“ – Ą. Hopenui ir Kauno KM „Perkūnas“ – J. Vyšniauskui. 

  2007 m. grupės MVP titulas atiteko nugalėtojų komandos žaidėjui D. Grunkiui. 

  Jaunuosius krepšininkus apdovanojo „Tornado“ KM direktorius D. Čiuprinskas ir Lietuvos moterų krepšinio rinktinės žaidėja Santa Okockytė. 

   

  Galutinė 2007 m. gimimo berniukų lentelė: 

  Vieta Komanda
  I Kauno KM „Perkūnas“ (Lietuva)
  II Tornado KM – „FSA“ (Lietuva)
  III Marijampolės ŽSM (Lietuva)
  IV Tukuma SS (Latvija)
  V Maskvos Dynamo (Rusija)
  VI Marupe SC (Latvija)
  VII Tartu BC  (Estija)
  VIII Minsko Tsmoki (Baltarusija)
  IX DBV Charlottenburg (Vokietija)
  X Horsens IC (Danija)
  XI Rapla KK (Estija)
  XII KK Viimsi (Estija)

   

  2007-visi

  2006-snaiperiai2006 m. amžiaus grupėje, nesustabdomi buvo Sostinės KM berniukai. Antrąja vieta džiaugėsi svečiai iš Slovėnijos – Krvavec komanda, o bronzos medaliais buvo apdovanoti Tornado KM – „1000 linijų“ komanda. Tritaškių konkurso finale savo taiklumą demonstravo Tornado KM – „1000 linijų“ snaiperis L. Satkevičius ir  Sostinės KM krepšininkas T. Jankovskis. Abu berniukai pusfinalyje įmetė po 10 taškų, o lemiamoje dvikovoje L. Satkevičius įmetė 10 tritaškių, o varžovas  – 5. 

  Į simbolinį žaidėjų penketą treneriai išrinko Minsko Tsmoki krepšininką E. Kaliushik, Tornado KM – „1000 linijų“ žaidėją – G. Kučinską, Krvavec ekipos sportininkus – M. Todejc ir F. Potkowski bei nugalėtojų komandos – A. Buivydą. 2006 m. grupės MVP tapo Sostinės KM žaidėjas – S. Žilakauskis. 

  Nugalėtojus apdovanojo LSU – Aistės krepšininkės Gintarė Jasiunskaitė ir Akvilė Baronėnaitė. 

  2006-penketas

  Vieta Komanda
  I Sostinės KM (Lietuva)
  II Krvavec (Slovėnija)
  III Tornado KM – „1000 linijų“ (Lietuva)
  IV Minsko Tsmoki (Baltarusija)
  V BC Tartu (Estija)
  VI DBV Charlottenburg (Vokietija)
  VII KK Viimsi (Estija)
  VIII Odessa, SDYSHOR im. Litvaka (UKR)

   

  foto

   

  2004 - snaiperiai2004 m. amžiaus grupėje čempionų titulas atiteko V. Knašiaus KM krepšininkams, sidabro medaliais tenkinosi Tornado KM – „Envija“, o bronzos – Minsko Tsmoki ekipa. Tritaškių konkurse taikliausią ranką pademonstravo Minsko Tsmoki snaiperis I. Millashevski. Antrą ir trečią vietas užėmė A. Knystautas (V. Knašiaus KM) ir Š. Morekvičius (Tornado KM – „Envija“). 

  Į naudingiausių žaidėjų penketuką pateko A. Knystautas iš V. Knašiaus KM, P. Murauskas bei E. Skorobogatovas iš Tornado KM – „Envija“ ekipos, I. Millashevski iš Minsko Tsmoki ir A. Karadžič iš Krvavec komandos. 

  Viso turnyro naudingiausiu krepšininku buvo išrinktas V. Knašiaus KM auklėtinis – G. Gedrimas.

  Galutinė 2004 m. gimimo berniukų lentelė: 

  Vieta Komanda
  I V. Knašiaus KM (Lietuva)
  II Tornado KM – „Envija“ (Lietuva)
  III Minsko Tsmoki (Baltarusija)
  IV Krvavec (Slovėnija)
  V BC Meshcheryakov (Baltarusija)
  VI MKK Basket AKANT Koszalin (Lenkija)
  VII Rapla KK (Estija)
  VIII UMKS Ksiezak Lowicz (Lenkija)

  2004

  2001 m. grupės naudingiausio penketuko žaidėjais tapo Kauno KM „Aisčiai“ krepšininkas R. Miškinis, Krvavec – A. Stavrov, Sokol Sršni Písek – S. Vojtech, Ogres BS – M. Brencans ir DBV Charlottenburg – L. Wagner. Galiausiai, vyriausiųjų, 2001 m. amžiaus grupėje tarp dešimties ekipų stipriausiais tapo ir aukso medaliais pasipuošė Kauno KM „Aisčiai“ krepšininkai. Vicečempionų titulas liko slovėnų Krvavec ekipai, o trečiosios vietos apdovanojimą atsiėmė čekai – Sokol Sršni Písek ekipa. 

  Turnyro MVP adpovanojimas ir Xiaomi ausinės atiteko Kauno KM „Aisčiai“ krepšininkui T. Urbonui. 

  Galutinė 2001 m. gimimo vaikinų turnyrinė lentelė: 

  Vieta Komanda
  I Kauno KM „Aisčiai“ (Lietuva)
  II Krvavec (Slovėnija)
  III Sokol Sršni Písek (Čekija)
  IV Ogre BS (Latvija)
  V DBV Charlotteburg (Vokietija)
  VI TJ Sokol Pražsky (Čekija)
  VII Odessa, SDYSHOR im. Litvaka (Ukraina)
  VIII Tornado KM – „Sostena“ (Lietuva)
  IX Khimik Yuzhne (Ukraina)
  X Siedlecki KK (Lenkija)

  „Tornado“ KM ypatingai dėkoja Kauno rajono savivaldybei, Xiaomi Lietuva, UAB „New Nordic“,  Kanes, UAB „Diremta“ už įsteigtus prizus. Taip pat „Tornado“ KM bendruomenei ir kolektyvui už pagalbą viso turnyro metu. 

  Visus turnyro rezultatus rasite paspaudę šią nuorodą. 

   

  remeju line xmas17-2